Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd Uczniowski "Jedynki" wygrał gadżety rowerowe

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd Uczniowski
fot.: SP nr 1 w Turku 

Wzięli udział w akcjach „Dzień bez Samochodu”, „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, „Sprzątamy dla Polski” i „#SadziMy”. Zorganizowali wycieczkę rowerową, „zieloną” lekcję, dotyczącą pielęgnacji roślin doniczkowych, z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyli nauczycielom cebulki kwiatowe, zadbali o „zielone płuca” szkoły i strefę relaksu przy szkolnej bibliotece... – jednym słowem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, bardzo się napracowali. Wszystko w ramach ogłoszonego na platformie Librus konkursu „Razem działamy, czysto oddychamy”.

Ten trud nie poszedł na marne. Chociaż w ogólnopolskim konkursie udział wzięło aż 195 szkół, Samorząd Uczniowski „Jedynki” zdobył trzecie miejsce i wygrał rowerowe gadżety, które z pewnością umilą aktywny wypoczynek.

reklama

Konkurs trwał między 16 września, a 26 października, a jego głównym celem było zaangażowanie jak największej liczby osób do działań na rzecz czystego powietrza. „Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania komisji konkursowej. Uczniowie wraz z opiekunami wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością, zapałem do działania, ogromną sztuką pracy zespołowej, a przede wszystkim pokazali jak ważne dla nich jest dbanie o czysty oddech.” napisali organizatorzy, ogłaszając wyniki.

Samorząd Uczniowski „Jedynki” dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom w zaangażowanie się w akcję i zachęca do udziału w kolejnych projektach.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SP nr 1 w Turku2
fot.: SP nr 1 w Turku3
fot.: SP nr 1 w Turku4
fot.: SP nr 1 w Turku5
fot.: SP nr 1 w Turku6
fot.: SP nr 1 w Turku7
fot.: SP nr 1 w Turku8

Podobne artykuły

Mikołaje i renifery na balkonach....

Mikołaje i renifery na balkonach. Najpiękniejsze...

23 st.
Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło...

Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło na 5...

11 st.
Szopka w bombce i w słoiku. Konkurs na...

Szopka w bombce i w słoiku. Konkurs na...

24-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama