sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Wideo: Tomaszewski odgrzebuje DeVerisa. Co dalej z ustawą antyodorową?

Wideo: Tomaszewski odgrzebuje DeVerisa. Co dalej z ustawą antyodorową?
 

W poniedziałek, 13 marca, w siedzibie Lewicy w Turku odbyła się konferencja posła RP, Tadeusza Tomaszewskiego oraz lidera lokalnych struktur partii, Mariana Marczewskiego. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami były bieżące sprawy związane z działalnością posła w sejmie i w swoim okręgu wyborczym.

Jednym z głównych tematów spotkania była informacja na temat interpelacji złożonej przez posła Tomaszewskiego, dotyczącej prac rządowych nad tzw. ustawą odorową. O takie zapytanie wnioskował m.in. radny miejski Paweł Kwiatkowski. Jak przekazał Tomaszewski, w odpowiedzi jaką uzyskał, przekazano, iż prace nad ustawą zostały wstrzymane  z uwagi na konflikt na Ukrainie. – Ten projekt z 2021 roku jest na stronie rządowego centrum legislacji. Tam zainteresowane osoby mogą zapoznać się ze szczegółami, ale mogą też przesyłać swoje uwagi i spostrzeżenia. Poseł ma nadzieję że prace nad ustawą zostaną zakończone, a ich efektem będzie ustawa, która w znacznym stopniu rozwiąże problem odoru z firm takich jak DeVeris w Turku. – Mam nadzieje, że nie będzie w tej sprawie tzw. zgniłego kompromisu, bo najgorsza sprawa jak już politycy na etapie prac parlamentarnych, nie kierując się względami merytorycznymi nanoszą poprawki na kolanie i później burzą całą ustawę – reasumował Tomaszewski, podając jako przykład ustawię o odnawialnych źródłach energii, która cofa w czasie przyjęte już wcześniej ustalenia i wyhamowuje tym samym powszechność tej formy pozyskiwania energii elektrycznej.

reklama

W dalszej części konferencji poseł Tomaszewski nawiązał do propozycji Lewicy w kierunku działalności sołtysów oraz do przedłużających się zawirowań z Krajowym Programem Odbudowy i braku środków z UE, których winowajcą jest zjednoczona prawica.

Całość konferencji w naszym materiale wideo

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Wideo: Tomaszewski odgrzebuje DeVerisa. Co dalej z ustawą antyodorową?
Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
Listy do redakcji: Wystąpienie Mariana...

Listy do redakcji: Wystąpienie Mariana Marczewskiego na Inaugurację IX...

6 maj.

"Chcemy Europy socjalnej!". 1-Majowy wiec w 20. rocznicę wejścia do...

1 maj.
O klimacie i dla klimatu. Konferencja w...

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w...

28 kw.
Bartosik:

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o...

17 kw.
Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc...

Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kłamstwami

17 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama