piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Świetna menadżerka i dobry człowiek. Wioletta Adamiak odchodzi na zasłużoną emeryturę

Świetna menadżerka i dobry człowiek. Wioletta Adamiak odchodzi na zasłużoną emeryturę - Wioletta Adamiak / fot. ZST Turek
Wioletta Adamiak / fot. ZST Turek 

Nie tylko uczniowie żegnają dziś szkolne mury. Na zasłużoną emeryturę odchodzi dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Turku, Wioletta Adamiak. Kierowana przez nią od 2014 roku placówka, jest nowoczesną i atrakcyjną szkołą, którą co roku wybierają setki absolwentów podstawówek z terenu powiatu tureckiego.

Jak podkreślają jej współpracownicy, w rozwój szkoły włożyła całe swoje serce. Każdego dnia troszczyła się o jej dobre imię, jednocześnie podkreślając, że zawsze najważniejsze jest dobro ucznia. Wskazywała błędy, ale i pomagała znaleźć optymalne rozwiązania problemów, dodawała otuchy, nagradzała uczniów, pracowników i cieszyła się ich sukcesami. Wykonując codzienne obowiązki dyrektora, potrafiła znaleźć czas na dobre słowo i wsparcie. Zawsze była przyjacielem uczniów. Umiała nawiązać dobry kontakt z rodzicami i pracownikami ZST.

reklama

To dzięki jej staraniom i zaangażowaniu szkołę wyposażono w pomoce naukowe najnowszej generacji i liczne pracownie. Odnowiono zaplecze sportowe Orlik, zainicjowano szeroką współpracę ZST z europejskimi szkołami. Współpraca z firmami: Cisco, Siemens, Haas, DMG Mori, ECDL oraz Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach, dała uczniom możliwości uzyskania certyfikatów i dodatkowych kwalifikacji, a akredytacja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, umożliwiła odbywanie praktyk zagranicznych w wielu krajach Europy. W szkole pojawiło się profesjonalne studio nagrań Art Technika Studio, które umożliwia rozwijanie zainteresowań młodzieży.

Dziewięć lat zarządzania szkołą przez Wiolettę Adamiak, to lata sukcesów, co jednoznacznie potwierdza, po raz pierwszy w jej historii, przyznanie tarcz w rankingu Perspektyw: w 2022 brązowej, w styczniu 2023 – srebrnej.

„Swoją postawą i działaniami, potwierdzającymi dbałość o efektywne i nowoczesne kształcenie i rozwijanie umiejętności uczniów, wpisała się Pani Dyrektor w historię Zespołu Szkół Technicznych nie tylko jako dobry menedżer, ale i człowiek, któremu na sercu leżało dobro młodzieży i pracowników szkoły. W naszej pamięci pozostanie osobą oddaną szkole i wrażliwą na krzywdę innych” – napisali na fecebookowym profilu ZST jej współpracownicy, życząc zdrowia, zadowolenia i czasu na realizację kolejnych planów na nowym etapie życia.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Wioletta Adamiak / fot. ZST Turek2
Wioletta Adamiak / fot. ZST Turek3
Wioletta Adamiak / fot. ZST Turek4
Podobne artykuły
Finał konkursu fotograficznego w ZST pod...

Finał konkursu fotograficznego w ZST pod hasłem "Kadr na Powiat...

12 czerw.
Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla...

Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla uczniów ZST

11 czerw.
Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana...

Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół...

4 czerw.
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.
Nagrody dla absolwentów szkół średnich z...

Nagrody dla absolwentów szkół średnich z terenu Gminy Kawęczyn

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama