niedziela 03 grudnia 2023

Hilarego, Franciszki, Ksawery

reklama

Nie zwalniają tempa - już ponad 500 podpisów pod petycją! Wesprzyj druhów z OSP Turek

Nie zwalniają tempa - już ponad 500 podpisów pod petycją! Wesprzyj druhów z OSP Turek
 

Rozpoczęta w czwartek akcja zbierania podpisów pod petycją popierającą działania druhów z OSP Turek, nie zwalnia tempa! Swoje stanowisko w sprawie pozostawienia specjalistycznego wozu z podnośnikiem w mieście, wyraziło już ponad pół tysiąca turkowian. A będzie ich jeszcze więcej.

- Miałam przyjemność poznać dziś jednego ze sponsorów tego podnośnika. Powiedział, że to absurd, że jest tym oburzony, że wspomógł strażaków tutaj, na terenie miasta Turku. Oczywiście, podpisał naszą petycję i ma nadzieję, że podnośnik nie opuści Turku – komentuje przebieg wczorajszego zbierania podpisów, pomysłodawczyni akcji, Małgorzata Marszałek.

reklama

Od czwartku trwa akcja wsparcia dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Turku, w sprawie przekazania pojazdu specjalistycznego z hydraulicznym podnośnikiem koszowym SH-24, do turkowskiej jednostki. Z uwagi na otrzymanie nowego pojazdu z drabiną przez Komendę Powiatową PSP w Turku, druhowie z OSP wnioskują, by podobny pojazd, używany dotychczas przez PSP, trafił do ochotników w Turku. Ich zdaniem, znacząco wpłynie to na poziom poprawy bezpieczeństwa w mieście. Innego zdania jest PSP Turek, która chce przekazać stary pojazd do jednej z gmin powiatu.

Mieszkańcy zaangażowani w akcję zbierania podpisów oraz OSP Turek uważają, że konieczne jest pozostawienie używanego samochodu ratowniczego w miejscu, gdzie przeważają wysokie bloki mieszkalne, jest wiele szkół, wysokie hale sportowe i wiele sklepów wielkopowierzchniowych. Przypominają także, że zakup pojazd był współfinansowany m.in. ze środków miasta oraz lokalnych firm i sponsorów.

Nie zwalniają tempa! Gdzie podpiszesz petycję?

Dotychczas pod petycją zebrano ponad 500 podpisów, a akcja będzie kontynuowana przez cały weekend. Jak przekazała redakcji Turek.net.pl, inicjatorka akcji Małgorzata Marszałek, zbiórka podpisów potrwa w sobotę po godzinie 15.00 pod marketami Kaufland, Twój Market oraz Lidl. W niedzielę zbiórki odbędą się pod kościołami turkowskich parafii. Zielone światło dla akcji zbierania podpisów dali proboszczowie parafii.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat...

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej...

29 list.
Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w...

Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w Warszawie! Oświadczenie...

21 list.
Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała...

Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała niczego od PSP bezpłatnie!

21 list.
Listy do redakcji: Stanowisko Ochotniczej...

Listy do redakcji: Stanowisko Ochotniczej Straży Pożarnej we...

21 list.
Wideo:

Wideo: "Nie wypuścimy tego podnośnika z miasta" - konferencja w OSP...

20 list.
Komunikat Komendy Powiatowej PSP w Turku w...

Komunikat Komendy Powiatowej PSP w Turku w sprawie podnośnika...

20 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama