sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wolontariusze WOŚP już gotowi

Wolontariusze WOŚP już gotowi
 

Już 8 stycznia w Turku odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tymczasem w czwartkowe popołudnie w Miejskim Domu Kultury zebrała się młodzież, która w niedzielę zewrze szyki i ruszy z puszkami w miasto.

Wolontariusze pojawili się w MDK, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Kilkudziesięcioosobowa grupa przybyłych otrzymała niezbędne do uczestniczenia w akcji atrybuty  – charakterystyczne, opieczętowane puszki oraz legitymacje. Wspomniany dokument zawiera zdjęcie właściciela oraz jego dane personalne. Dzięki temu każdy darczyńca może mieć pewność, że jego pieniądze trafią rzeczywiście na konto WOŚP. Wolontariusze zdecydowali również o „strategicznym” rozmieszczeniu się w obrębie miasta. Młodzi kwestarze zostali także poinstruowani przez dyrektor MDK Bożenę Cesarz odnośnie tego, jak zbierając datki zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wszyscy mamy nadzieję, iż w Turku nie dojdzie do żadnych ekscesów, lecz wiadomym jest że młode osoby z puszkami bywają np. łatwym celem dla amatorów szybkiego zarobku.

reklama

Wolontariusze pojawią się na terenie Turku niedzielnym rankiem, około godz. 9:00. Z puszkami wędrować będą chętni w różnym wieku, począwszy od uczniów podstawówek po młodzież szkół średnich. W MDK-owym sztabie skupiło się ok. 70 wolontariuszy. Są to uczniowie turkowskich szkół, lecz również młodzież ze Słodkowa i Kawęczyna. W obrębie powiatu powołane są również inne sztaby, przykładowo w Malanowie.

XX Finał praktycznie w całości - więc także licytacja - odbywać się będzie na Placu Wojska Polskiego, a w Miejskim Domu Kultury utworzona zostanie „baza” dla wolontariuszy. Wydarzenie uświetni występ Andrzeja Rybińskiego. Na scenie na rynku zaprezentują się również Big Band Miasta Turku, Chór Nauczycielski i Adrian Skopiński. Imprezę pozytywnie „nakręcą” DJ Alek i DJ Catch Up. Organizatorem imprezy na rynku jest grupa pracowników samorządowych miasta Turku. Sztab WOŚP organizuje Miejski Dom Kultury.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Rejestracja wolontariuszy - 30. Finał Wielkiej...

Rejestracja wolontariuszy - 30. Finał Wielkiej...

29-11-2021
Jakie buty na słupku nosić jesienią?

Jakie buty na słupku nosić jesienią?

17-09-2021
Co warto wiedzieć przed zakupem butów...

Co warto wiedzieć przed zakupem butów trekkingowych...

15-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama