wtorek 06 grudnia 2022

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jasełka licealistów w MDK

Jasełka licealistów w MDK
 

Choć za nami już nie tylko Boże Narodzenie, ale i święto Trzech Króli, magiczna aura wciąż jest wyczuwalna. Przykładowo w dniu 13 stycznia odświętną atmosferę podtrzymały Jasełka Anno Domini 2012 i występ licealnego chóru, zaprezentowane w Miejskim Domu Kultury.

Specjalnie przygotowane jasełka pierwsi mogli zobaczyć w wykonaniu swoich szkolnych kolegów jeszcze w grudniu uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Przedstawienie spodobało się na tyle, iż pojawiła się koncepcja zaprezentowania owoców trudu młodzieży szerszej publiczności. Tak oto aby obejrzeć licealistów w „świątecznym wydaniu” rankiem w MDK pojawili się przedszkolacy, a przed południem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Z kolei występ o godz. 18:00 przeznaczony został dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic.

reklama

Piątkowe spotkanie w Miejskim Domu Kultury rozpoczęło przypomnienie losów narodzin Chrystusa. Licealiści z „Kościuszki” wcieli się więc w Maryję, Józefa czy trzech Mędrców ze Wschodu. Młodzież musiała natrudzić się nad przygotowaniem muzyki, scenografii, jak i kostiumów, bo przecież takie postaci, jak diabły, Anioł, Śmierć, Żołnierz czy Gospodarz musiały mieć odpowiedni przyodziewek i charakteryzację. W dalszej części wydarzenia na scenie zaprezentował się licealny chór Viribus Unitis. Grupa prowadzona przez Panią Martę Janicką wypełniała salę MDK iście świątecznymi melodiami.

Jasełka Anno Domini 2012 przygotowane zostały w całości z inicjatywy uczniów ZSO, nad których działaniami czuwała Pani Elżbieta Galoch. Scenariuszem i reżyserią zajęli się Paula Mielcarska oraz Piotr Dzwoniarek.

AW

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Przedszkolaki lubią śpiewać i malować, czyli...

Przedszkolaki lubią śpiewać i malować, czyli 18....

14 maj.
Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci...

Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci i...

23-01-2020
Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich...

Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich babci i...

21-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama