niedziela 19 sierpnia 2018

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

1% dla Turku: Stowarzyszenie „Przystań”

1% dla Turku: Stowarzyszenie „Przystań”  - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Na łamach portalu Turek.net.pl w najbliższych dniach prezentowane będą profile Organizacji Pożytku Publicznego starających się o nasze wsparcie. Dziś zachęcamy do przeznaczenia 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia "Przystań", które uczy, wychowuje i pomaga młodszym, jak i nieco starszym mieszkańcom Turku i okolic.

Stowarzyszenie "Przystań" powstało w 2002 roku, a oficjalnie swoje funkcjonowanie rozpoczęło rok później. Ludzie zgromadzeni wokół tej inicjatywy starają się realizować różnorakie działania profilaktyczne poprzez organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnym aktywnym udziale w życiu kulturalnym miasta. Pod pojęciem Stowarzyszenia „Przystań” kryje się szereg inicjatyw, takich jak warsztaty plastyczne, muzyczne, beatboxowe, taneczne, studio piosenki turystycznej, koncerty charytatywne, spotkania świąteczne, konkursy powiatowe i ogólnopolskie, kolonie letnie, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje, pokazy, wieczory poezji i mnóstwo ciekawych form artystycznych adresowanych do każdej grupy wiekowej.

Młodzi turkowianie na przestrzeni lat mogli – i wciąż mogą – korzystać z korepetycji, gier i zabaw, zajęć plastycznych, zajęć z psychologiem. Wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycieli, pedagogów, psychologów i wolontariuszy. O tym wszystkim można przekonać się odwiedzając stronę www.przystan.turek.pl.

Gdyby nie Stowarzyszenie "Przystań" turkowianie nie mieliby okazji brać udziału w takich przedsięwzięciach, jak np. Powiatowy Konkurs Piosenki „Eurowizja Dla Dzieci”, Festival SCABB, Urodziny Kubusia Puchatka, Kuźnia Talentów i wiele innych.

reklama

Przyjaciele

‹Zbliża się czas rozliczeń za rok 2015. Wielu z Was przekazało nam 1% podatku. Jak w latach poprzednich będziemy Was prosić o wsparcie.

Zobligowani jesteśmy do tego aby pokazać Wam na co przekazaliśmy 1 %.

Do tej pory wykonaliśmy
1. Nową, ocieploną posadzkę w całym obiekcie 300m2
2. Nowe tynki we wszystkich pokojach
3. Wykonaliśmy łazienki w tym toaleta i prysznic dla osób niepełnosprawnych
4. Ogrzewanie w salkach oraz ogrzewanie nadmuchowe w dużej Sali
5. Nową instalację elektryczną
6. Wymieniliśmy stare lampy sodowe na nowe energooszczędne świetlówki LED
7. Wykonaliśmy scenę betonową o wymiarach 6mx12m
8. Położyliśmy podłogę panelową w dużej Sali
9. Położyliśmy płytki podłogowe w salkach
10. Zrobiliśmy 15 stołów do zajęć oraz imprez kulturalnych, (koszt 1 stołu 30zł)

Oprócz prac remontowych dzięki Waszemu wsparciu dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w warsztatach tanecznych, teatralnych, plastycznych, a także w imprezach kulturalnych i edukacyjnych :Turkowski Festival Kultury i Sztuki Ulicznej Scabb, Akademia Letnich Spotkań Artystycznych, Od poezji do rapu, Koncerty charytatywne , Fabryka św. Mikołaja.

Jak widzicie Wasz jeden procent przekazany na stowarzyszenie Przystań jest wydany rozważnie i odpowiedzialnie. Pomóż nam w tym roku 1% to tak niewiele dla Ciebie, a tak dużo dla Nas.

Stowarzyszenie PRZYSTAŃ w Turku
numer KRS: 0000164161


Stowarzyszenie "Przystań" finansowo można wesprzeć także przesyłając pieniądze na konto:

35 8530 0000 1000 4106 2000 0001

AW

1% dla Turku: Stowarzyszenie „Przystań”

Podobne artykuły

 Iga - Nasza mała Wielka miłość

Iga - Nasza mała Wielka miłość

22 mrz.
Kaczki Średnie: Niezwykłe spotkanie w ZSR

Kaczki Średnie: Niezwykłe spotkanie w ZSR

13 lt.
1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

12 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama