wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi z głową do biznesu

Młodzi z głową do biznesu
 

Choć często słyszy się utyskiwania w stylu "ta dzisiejsza młodzież", nie wszyscy myślą tylko o dyrdymałach. Dowodem na to było piątkowe spotkanie w siedzibie Tureckiej Izby Gospodarczej, w czasie którego nagrodzeni zostali uczniowie lokalnych szkół średnich, którzy zaprezentowali najciekawsze pomysły  na „rozkręcenie” własnego interesu.

W dniu 27 stycznia rozstrzygnięty został konkurs „Najciekawszy Biznes Plan”. O godz. 11:00 najlepszych w siedzibie TIG powitała Anna Goszczyk – Kierownik Lokalnego Punktu Konsultacyjnego, która słowem przypomnienia przytoczyła genezę zmagań. Rywalizacja, na którą wpłynęły 23 projekty, odbyła się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Turek pn. „Rozwój przedsiębiorczości na rzecz mieszkańców Turku”. Bój na pomysł poprzedziły min. seminaria informacyjne z zakresu przedsiębiorczości przeprowadzone w szkołach średnich naszego powiatu.

reklama

Oglądaliśmy tutaj te wszystkie biznes plany i są one bardzo ciekawe. Korzystając z okazji chcę również powiedzieć, iż być może niektóre będzie można nawet kiedyś zastosować, ponieważ przez miasto realizowany jest projekt Turecki Inkubator Przedsiębiorczości - przy wsparciu finansowym jak i logistycznym, organizacyjno-naukowym Prezesa Izby Gospodarczej i kilku innych przedsiębiorców - którego budowa będzie zakończona ok. końca maja tego roku, a następnie w jego drugiej połowie TIP zostanie odpowiednio wyposażony – mówił do zebranej młodzieży Burmistrz Zdzisław Czapla.

Głos zabrał także wspomniany przez włodarza miasta Tomasz Wroniak, który w swych słowach docenił poświęcenie i pomysły młodzieży. – Nie ma dobrego biznesu, bez dobrego biznes planu. Wy już macie pierwszy etap za sobą, bo nie tylko zwycięzcy ale i wyróżnione osoby są zwycięzcami – podkreślał Prezes TIG.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Te prezentują się następująco:

reklama

ZSO:
I miejsce: Aneta Pyziak i Ewelina Urbaniak
II miejsce: Aleksandra Kowalska i Ewelina Chojnacka
III miejsce: Zuzanna Opas i Paula Mielcarska

ZSR CKP:
I miejsce: Damian Pawełek
II miejsce: Kamil Nowak
III miejsce: Piotr Włodarski

ZST:
I miejsce: Justyna Pękacz

Po wręczeniu nagród podziękowania otrzymali również przedstawiciele szkół i ich grona pedagogicznego, za umożliwienie  realizacji konkursu.

AW

Podobne artykuły

Konkurs: Mam plan na biznesplan

Konkurs: Mam plan na biznesplan

09-03-2016
Przedsiębiorcy przeciwni nowej formule...

Przedsiębiorcy przeciwni nowej formule gospodarki...

20-01-2016
Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą...

Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą Turek

10-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama