Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

piątek 29 maja 2020

Benity, Maksymiliana, Teodozji

reklama

Postawili się ministrowi Gowinowi

Postawili się ministrowi Gowinowi
 

Sprawność funkcjonowania instytucji i jej bliskość w stosunku do obywatela mają być tym, co przemawia przeciw „degradacji” Sądu Rejonowego w Turku. Te i inne wnioski padły podczas XIII Sesji Rady Powiatu Tureckiego, gdy samorządowcy zajęli się podjęciem stanowiska  wobec planów Ministerstwa Sprawiedliwości.

Myślę, że my jako Rada Powiatu powinniśmy wyrazić swój sprzeciw, z uwagi na to, że te przesłanki jakimi kieruje się Ministerstwo Sprawiedliwości nijak się mają do zbliżenia obywatela do instytucji – mówił Władysław Karski. Wicestarosta wspominał jednocześnie słowa ministra Gowina, które padły podczas jego spotkania z delegacją turkowskich włodarzy w Warszawie w dniu 12 stycznia.

reklama

Wedle zapewnień Sąd dalej ma funkcjonować, lecz jak wiemy będzie miał już niższy status. Najprawdopodobniej nie będzie stanowiska Prezesa Sądu i zmieni się etatyzacja placówki. Na plus zaliczyć jednak można teoretycznie to, iż Wydział Ksiąg Wieczystych zostanie zachowany i nie trzeba będzie w razie potrzeby jeździć do Koła. Również współpraca Sądu z instytucjami publicznymi i organami ścigania ma nie zostać „zaniedbana”.

W dokumencie, który w drodze głosowania przyjęli radni przeczytać można, iż Rada Powiatu Tureckiego wyraża sprzeciw wobec zniesienia Sądu Rejonowego. Projekt tego działania - zdaniem samorządowców - nie przedstawia przesłanek merytorycznych dla proponowanych rozwiązań, a jedynym znanym kryterium jest liczba etatów sędziowskich. Dla oceny funkcjonowania jednostki winna być brana pod uwagę sprawność, skuteczność i szybkość rozpoznawanych spraw.

Warto dodać, iż Ministerstwo Sprawiedliwości przymierza się do likwidacji ponad 120 sądów rejonowych.

reklama

AW 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i...

24 mrz.
Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie...

Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie kryzysowe

20 mrz.
XVII Sesja Rady Powiatu Tureckiego. Zmiany w...

XVII Sesja Rady Powiatu Tureckiego. Zmiany w Komisji...

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama