środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Popływamy w ferie?

Popływamy w ferie? - Źródło: sxc.hu / Chris Coudron
Źródło: sxc.hu / Chris Coudron 

Jako, że okres dwóch tygodni szkolnej "laby" już za moment, w Turku pojawił się niepokój, czy aby będzie możliwość skorzystania z krytego basenu. Wszystkich zainteresowanych możemy uspokoić – jest na to realna szansa, choć wszystko w rękach Sanepidu.

W Turku w okresie ferii ma dziać się naprawdę wiele, nikt nie miałby nic przeciwko, by do tej puli możliwości spędzenia czasu doszła wizyta na basenie. Tymczasem – min. na łamach naszego portalu – zaczęły pojawiać się komentarze, jakoby szansa na zimowe pływanie nadarzyć się miała dopiero w marcu. Nie jest to jednak prawdą. Pierwszy tydzień ferii faktycznie jest "stracony", lecz w drugiej ich połowie mamy szansę na wyciągniecie kąpielówek z szuflady.

reklama

O termin otwarcia basenu redakcja Turek.net.pl zapytała dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku. Jak poinformował nas Krzysztof Kolenda, prace remontowo-budowlane są zakończone i nie są one problemem. W przyszłym tygodniu pobrane zostaną próbki wody. To właśnie od decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku zależeć będzie to, czy popływamy w czasie zbliżających się ferii.

Pływalnie miejską zamknięto 1 maja 2011. Wstępnie planowano otwarcie basenu na październik minionego roku. Jak widać, prace, ze względów niezależnych od OSiR, znacznie się przedłużyły. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł, z czego 1,3 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

AW

Podobne artykuły

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

14 sierp.
Sanepid apeluje o przestrzeganie zasad ochrony...

Sanepid apeluje o przestrzeganie zasad ochrony...

25 czerw.
Od czwartku zakaz handlu na zieleniaku

Od czwartku zakaz handlu na zieleniaku

17 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama