niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Imprezowy weekend

Imprezowy weekend
 

Bitwa beatboxowa i impreza w ramach Scabb Winter Session, występ Big Bandu na basenie, Noc Oscarowa i wreszcie koncert Farben Lehre - kulturalna oferta weekendowa w naszym mieście chyba jeszcze nigdy nie była aż tak atrakcyjna i urozmaicona. 

Koncerty, pokazy filmowe i bitwa beatboxowa - na ilość imprez kulturalnych w miniony weekend nikt nie powinien narzekać. Jednym słowem - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla młodych impreza w Pubie 69 - od godziny 18stej bitwa na bity, a tuż po niej impreza połączona z koncertami. W hip-hopowym klimat wprowadzili publikę PSCH i Hower, którzy jak sami mówią, zagrali koncert z gatunku tych „niepowtarzalnych”. Tuż po nich na scenie pojawili się członkowie składu Hapaszamy z charyzmatyczną wokalistką Martyną Kubiak. Jako ostatni wystąpił OzM - gościennie zaproszony raper z Wrocławia.

reklama

Dla tych, którzy niekoniecznie gustują w hip-hopowych rytmach, a chcieli posłuchać dobrej muzyki przygotowano koncert Big Bandu Miasta Turku i Powiatu Tureckiego. Swoistym novum była lokalizacja wydarzenia. Jak się bowiem okazuje, aby dać dobry koncert wcale nie trzeba hali widowiskowej czy też specjalnej sceny. Muzykom z Big Bandu wystarczył miejski basen. Wydarzenie było swoistą inauguracją, dopiero co oddanej do użytku mieszkańców Turku, krytej pływalni. Niecodzienne miejsce, ale i sympatia jaką turkowianie darzą zespół sprawiły, że praktycznie wszystkie miejsca siedzące na widowni zostały zajęte.

Zupełnie inny rodzaj doznań artystycznych zapewniło mieszkańcom naszego miasta Kino Tur. W związku z niedzielną galą wręczania najważniejszych nagród filmowych, w sobotni wieczór turkowienie mogli uczestniczyć w Nocy Oscarowej. Tym razem w ramach pokazu przygotowano dwa filmy - ubiegłorocznego laureata w kategorii filmów nieonglojęzycznych „W lepszym świecie” i zdobywcę kilku Oskarów z roku 2009 „Ciekawy przypadek Beniamina Buttona”. Projekcje poprzedziło słowo wstępu znakomitego filmoznawcy z Poznania - Leszka Czujewicza. Pomimo ciekawego repertuaru i zaproszonego gościa, widzowie niedopisali. Część z tych, którzy jednak zdecydowali się spędzić kilka godzin w kinie, nastawili się raczej na konsumpcje napojów i chipsów niż wrażenia estetyczne płynące z oglądanych obrazów.

Imprezowy weekend zakończył koncert zespołu Farben Lehre. W Pubie 21 spotkali się wszyscy ci, którzy doskonale znają i pamiętają takie piosenki jak: „Helikoptery”, „Handel” czy „Egoiści”. Ekipa z Płocka, w składzie Wojciech Wojda (wokal, teksty), Konrad Wojda (gitara, wokal), Filip Grodzicki (gitara basowa) i Adam Mikołajewski (perkusja) to jeden z ważniejszych punktów na punkowej mapie Polski. Tuz przed nimi, w roli suportu, wystąpił zespół Babilon.

reklama

EG

Podobne artykuły

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019
Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

01-09-2019
Festiwal chleba i filmów kulinarnych

Festiwal chleba i filmów kulinarnych "Kultura ze...

21-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama