czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Warto Być Dobrym

Warto Być Dobrym
 

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku przystapiło do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Warto Być Dobrym”. Jej celem jest wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro oraz uświadomienie, że warto być dobrym i tym dobrem zarażać innych.

Można pokazać dobro i wolontariat jako wartość, świetną zabawę i drogę do samorealizacji. To także docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Kampania ta realizowana jest w szkole, bo to miejsce największej aktywności młodzieży oraz przestrzeń, gdzie dokonuje się wymiana poglądów o świecie rzeczywistym. To nie tylko miejsce zdobywania wiedzy lecz środowisko, gdzie kształtują się postawy młodych ludzi.

reklama

Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Polega on na wypełnieniu zadań w 3 obszarach: ja i bliźni, ja i społeczność, ja i świat. Spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole zostanie wylosowana nagroda.

Finaliści to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy. Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych. Nagrodą główną w konkursie dla uczestników każdej szkoły jest rower marki KROSS, o wartości ok 1000 zł, ufundowany przez Organizatora - Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" i wręczona zostanie w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wszystkie informacje dotyczące kampanii oraz piękny rower zostały wyeksponowane w holu szkoły. Koordynatorem działań jest psycholog pani Patrycja Adamczewska i wspomaga ją powołana przez dyrektora Piotra Bińkowskiego grupa nauczycieli: Barbara Wojtkowska, Elżbieta Piotrowska, Renata Sochacka. Do współpracy zaproszono wychowawców klas i rodziców zainteresowanych uczniów. Życzymy naszej młodzieży powodzenia.

reklama

Opracowała: Renata Sochacka

Podobne artykuły

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

18 lt.
Śmierdziało we wschodniej części Turku i już...

Śmierdziało we wschodniej części Turku i już nie...

13-06-2019
Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

28-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama