poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris zakończony - czy uciążliwy zapach przestanie dręczyć Turkowian?

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris zakończony - czy uciążliwy zapach przestanie dręczyć Turkowian? - fot. deveris.pl
fot. deveris.pl 

Oficjalna strona DeVeris Polska informuje, że 9 lipca zakończono kolejny etap testów systemu dezodoryzacji, ponadto zdemontowany został system pilotażowy. Czy wreszcie nadejdzie koniec absurdów związanych ze smrodem nękającym wielu mieszkańców Turku i okolic?

W komunikacie z dn. 12 lipca możemy również przeczytać, iż oprócz zamknięcia kolejnego etapu testów systemu dezodoryzacji i zdemontowaniu systemu pilotażowego, obecnie trwają prace montażowe docelowego systemu i jego adaptacja do technologii w zakładzie. Termin zakończenia prac, przewidywany na dzień 23 lipca br., nie jest zagrożony. DeVeris Polska informuje, że chwilowo może dochodzić do wyczuwalności zapachu przy szczytach produkcji. 

reklama

Przypomnijmy - sprawa związana z przykrym zapachem unoszącym się na wielu osiedlach w Turku i w okolicach miasta trwa już ponad dwa lata. Z początku wszyscy zastanawiali się, skąd on pochodzi, jednak po niedługim czasie nie było już wątpliwości - mieszkańcy postanowili interweniować. Po wielu staraniach sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, jednak nałożona kara, jak się okazało, nie zmieniła śmierdzącej sytuacji. Nie zabrakło petycji, listów z podpisami mieszkańców poszczególnych osiedli, a w końcu spotkania organizacyjnego dla wszystkich sprzeciwiających się dręczącemu smrodowi. Opis spotkania, wraz z wideo możemy znaleźć tu: Wideo: DeVeris deklaruje nowy system neutralizacji odoru. Mieszkańcy nie wierzą... - Turek.net.pl. Cierpliwość wielu mieszkańców Turku praktycznie się skończyła - jeżeli zapewnienia i działania DeVeris nie okażą się skuteczne, możliwy jest pozew zbiorowy oraz blokowanie dojazdu do firmy.

Najnowszy komunikat DeVeris Polska w pewnym sensie może napawać optymizmem i dawać nadzieję na wyczekiwane wytchnienie wielu Turkowian i Turkowianek, którzy jednak po tylu próbach, miesiącach interwencji nie wierzą w skuteczność wszystkich zapewnień. Na ten moment, póki prace trwają, pozostaje obserwować, czy obecne działania doprowadzą do kresu absurdalnej sytuacji, niewątpliwie utrudniającej normalne funkcjonowanie wielu mieszkańców.

Podobne artykuły

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu...

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu...

5 lip.
Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem...

Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem smrodu

5 lip.
DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5...

DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5 lipca i...

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama