Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

„eSzkoła – Moja Wielkopolska” w powiecie tureckim

„eSzkoła – Moja Wielkopolska” w powiecie tureckim
 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Turku jest jednym z 35 wielkopolskich liceów objętych programem rozwojowym w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych platformą edukacyjną.

W tym tygodniu odbyła się inauguracja projektu „eSzkoła - Moja Wielkopolska”, w którym udział biorą po trzy szkoły z każdego powiatu województwa wielkopolskiego. Wśród wybranych szkół z powiatu tureckiego znalazło się turkowskie liceum oraz Zespoły Szkół z Przykony i Brudzewa. W przyszłości działaniem tym zostaną objęte wszystkie placówki z Wielkopolski.

reklama

”eSzkoła” jest odpowiedzią na nowe potrzeby edukacji. Głównym celem projektu jest zainteresowanie uczniów matematyką oraz przedmiotami przyrodniczymi – biologią, chemią, geografią i fizyką. Przez czas trwania akcji uczniowie z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych będą realizować innowacyjne zajęcia pozalekcyjne, które uzupełnią normalną naukę szkolną.

Każda szkoła uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu, zostanie wyposażona w kilka laptopów i tabletów oraz elektroniczną tablicę. Efektem czego będzie przyłączenie placówek biorących udział w projekcie do Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego – centrum wymiany wiedzy i doświadczeń między uczniami i nauczycielami.

Ponadto, co roku trzy grupy uczniów będą pracować nad swoją koncepcją pracy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, wykorzystując przy tym platformę edukacyjną. Tematy prac są dowolne i zależą wyłącznie od pomysłowości uczestników. Opiekę nad grupami będą sprawować nauczyciele ochotnicy, którzy będą mogli korzystać ze wsparcia metodologicznego naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

reklama

Dodatkowo projekt ma przybliżać uczniom wiadomości o Wielkopolsce. W interaktywnej grze współtworzonej przez wszystkie zespoły "Globtroter: poznaj Wielkopolskę" każdy uczeń wcieli się w rolę podróżnika, który odkrywa region. Wędrując w internetowej grze po wielkopolskich miejscowościach odpowie na pytania związane z okolicą i projektem przygotowanym przez zespoły z danego powiatu.

Projekt realizowany jest od 1 lipca 2011 roku do 31 października 2014 roku. Zaangażowanych zostanie 9450 uczniów oraz 1307 przedstawicieli kadry oświatowej wybranych szkół.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podobne artykuły

Święto matematyki w SP 5

Święto matematyki w SP 5

04-03-2020
Uczniowie SP1 w projekcie Centrum Mistrzostwa...

Uczniowie SP1 w projekcie Centrum Mistrzostwa...

19-02-2020
Magiczna lekcja chemii w

Magiczna lekcja chemii w "Jedynce"

06-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama