środa 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

reklama

O raku i cytologii w Gimnazjum nr 2

O raku i cytologii w Gimnazjum nr 2
 

Chorobie lepiej zapobiegać lub wcześnie ją wykryć, niż później się leczyć. W miniony piątek o potrzebie dokonywania badań szyjki macicy przekonywały młode turkowianki przedstawicielki Stowarzyszenia Kwiat Kobiecości.

Wspomniane profilaktyczno-edukacyjne wydarzenie z udziałem młodzieży odbyło się w dniu 23 marca. Prozdrowotne działanie w ramach akcji "Młoda i Zdrowa" zagościło w murach  Gimnazjum nr 2 ponownie, po dwuletniej  przerwie. Piątkowe spotkanie zorganizowała Katarzyna Kropidłowska, która w naszym mieście jest koordynatorką Stowarzyszenia Kwiat Kobiecości, walczącego z rakiem szyjki macicy. Z turkowską młodzieżą rozmawiała min. prezes stowarzyszenia - Ida Karpińska, która przez swoje przeżycia i doświadczenie wie  jak walczyć z rakiem i co zrobić, aby zapobiec zakażeniu wirusem HPV.

reklama

W spotkaniu uczestniczyły nie tylko dziewczęta, ale też ich koledzy. Uczniom, zebranym w sali gimnastycznej, przedstawiono min. film o wirusie HPV oraz przeprowadzono wykład medyczny. Ten miał uświadomić gimnazjalistom, jak ważna jest profilaktyka i badanie cytologiczne. Uczestnicy wydarzenia otrzymali też materiały informacyjne, które pozwolą im jeszcze bardziej zaznajomić się z kwestią zapobiegania nowotworowi.

"Kwiat Kobiecości" jest organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy. Fundacja skupia się zarówno na propagowaniu działań profilaktycznych i edukacyjnych, jak i udzielaniu wsparcia kobietom zmagającym się z chorobą. Spotkanie z gimnazjalistami w ramach akcji "Młoda i Zdrowa" zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Turku.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu...

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego...

18-11-2019
Turek: Kwiat Kobiecości umilił Mikołajki...

Turek: Kwiat Kobiecości umilił Mikołajki pacjentkom...

09-12-2016
Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

29-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama