poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Drogowcy szybsi niż kolarze

Drogowcy szybsi niż kolarze
 

Mieszkańcy Tuliszkowa i okolic z rozrzewnieniem wspominać będą miniony tydzień. Gmina gościła imprezę sportową rangi ogólnopolskiej, a dzięki temu wydarzeniu tamtejsi kierowcy nie będą już dewastować swoich aut na drodze pełnej dziur.

Część naszych czytelników sądziła, iż tekst "Kolarska masakra drogą powiatową" był redakcyjnym żartem z okazji prima aprilis. Wielu osobom wizja przejazdu cyklistów dziurawą jak ser szwajcarski trasą Wróblina-Tuliszków wydała się absurdalna. Tymczasem lokalne tereny w dniach 13-14 kwietnia stały się areną zmagań w ramach Ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2012". W piątek ścigano się w pobliżu Jeziorska, a w sobotnie popołudnie pędzących kolarzy mogli podziwiać mieszkańcy Wróbliny, Tuliszkowa czy Nowego Światu.

reklama

Imprezę poprzedził wyścig z czasem, w którym uczestniczyli drogowcy. Przed nimi stało trudne zadanie doprowadzenia do stanu używalności drogi powiatowej, na której mieli pojawić się sportowcy. Prace trwały jeszcze w sobotni ranek, a już po południu drogą na Tuliszków przejechali cykliści. Skoro nie doszło do kolarskiej katastrofy, sztuka ta widocznie się udała. 

Ogólnopolski wyścig kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2012" zakończył się zwycięstwem  reprezentanta zespołu CCC Polsat Polkowice - Marka Rutkiewicza. Rezultat prac drogowców prezentujemy poniżej.

AW

Podobne artykuły

Młodzi karatecy rywalizowali w kata i soft-kijach

Młodzi karatecy rywalizowali w kata i soft-kijach

05-02-2019
Karate: Adrianna Kolenda Mistrzynią Świata w Kata

Karate: Adrianna Kolenda Mistrzynią Świata w Kata

04-12-2018
Turkowianin Marcel Rosiak Mistrzem Polski

Turkowianin Marcel Rosiak Mistrzem Polski

05-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama