piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Inwestycja miejska zmieniła osiedle

Inwestycja miejska zmieniła osiedle - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Blisko 2 mln złotych kosztowała budowa dróg, chodników i parkingów na osiedlu przy ulicach: Kączkowskiego, Sportowej, Orzeszkowej i Składkowskiego. W środę, 29 listopada 2017 r. odbył się odbiór techniczny kolejnej zakończonej inwestycji miejskiej.

Osiedle w zaledwie kilka miesięcy zmieniło się do nie poznania. Prace budowlane trwały od kwietnia do listopada tego roku. Wykonawcą wybranym w przetargu było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Roboty budowlane kosztowały 1.969.852,56 zł.

reklama

Inwestycja była odpowiedzią na zgłaszane od wielu lat potrzeby mieszkańców tego jednego z najstarszych osiedli w Turku. Do wymienienia było tutaj wszystko. Jezdnia z pokruszonej trylinki, dziurawe i popękane chodniki. Nowe chodniki, jezdnie i parkingi wybudowane zostały z kostki brukowej. Łącznie na osiedlu powstało ponad 100 miejsc parkingowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych. Naprzeciwko Przedszkola Samorządowego nr 3, od ul. Kączkowskiego, wybudowany został dodatkowy wjazd na osiedle. Ponadto zmodernizowane zostało oświetlenie i kanalizacja. Do tego zagospodarowana została zieleń. Ponadto utwardzona została nawierzchnia przy budynkach komunalnych na ul. Sportowej.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Codzienne śmieciowisko na Kączkowskiego....

Codzienne śmieciowisko na Kączkowskiego. Mieszkańcy...

19-03-2019
Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz...

Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz miasta....

18-05-2018
Turek: Najpierw parkingi przy Kączkowskiego

Turek: Najpierw parkingi przy Kączkowskiego

18-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama