poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Rozdali Klapsy

Rozdali Klapsy
 

We wtorkowe popołudnie w kinie „Tur” ogłoszono, kto z filmowych twórców wyszedł z tarczą z 15. Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych "Klaps 2012". Drogami do sukcesu w tegorocznej imprezie okazały się niebanalny humor oraz poruszający przekaz, a Grand Prix trafiło do twórcy rodem ze skandynawii.

Niespełna miesiąc temu, trzy marcowe dni minęły w kinie „Tur” pod znakiem filmowego wydarzenia. Wówczas to mieszkańcy Turku i okolic mieli okazję zobaczyć 14 etiud. Znalazły się wśród nich min. dzieła krótkometrażowe, jak i np. filmy będące studenckimi pracami dyplomowymi. Dodatkową atrakcją było spotkanie ze znanym reżyserem – Robertem Glińskim. Przegląd jest jednakowoż formą konkursu,  a czas poznania jego triumfatorów nadszedł w miniony wtorek.

reklama

Jak się okazało w czasie finału imprezy, gusta Jury pokryły się z preferencjami publiczności. Grand Prix „Klapsa” 2012 trafiło do Magnusa Arnesena, twórcy etiudy "Zaśpiewaj mi do snu". Na laury uznania zasłużyli także Grzegorz Jaroszuk za "Opowieści z chłodni", a także Matej Bobrik, reżyser "Domu śmierci". Tenże twórca miał z resztą podwójne powody do radości, gdyż przyznano mu Nagrodę Publiczności. Niestety okazało się, iż żaden z wyróżnionych nie mógł pojawić się na finale turkowskiej imprezy. Wspomniani twórcy znajdują się obecnie w Norwegii czy Dubaju. Statuetki na swe ręce przyjął w zastępstwie Zygmunt Machwitz, pedagog z łódzkiej PWSFTViT.

Zebrana w kinie „Tur” publiczność mogła - ponownie - przekonać się o słuszności nagrodzenia poszczególnych twórców. Widzowie obejrzeli wszystkie trzy wyróżnione dzieła.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.
Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

15-09-2020
Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

01-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama