sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi"

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie
 

W niedzielę 13-go września reprezentacja z terenu Powiatu Tureckiego na czele ze Starostą Dariuszem Kałużnym i Posłem Ryszardem Bartosikiem uczestniczyła w III Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi" z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

W uroczystościach wzięli udział także Radni Rady Powiatu Tureckiego Radny Sejmiku Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żdżenicach i strażacy PSP. Ze względu na obostrzenia sanitarne święto nie było ogólnodostępne. Uroczystości rozpoczęły się w południe się mszą św. w Sanktuarium Maryjnym na Pólku (Gmina Bralin w Powiecie Kępińskim). „Polskie rolnictwo to polska racja stanu" - mówił w Bralinie na południu Wielkopolski premier Mateusz Morawiecki.

reklama

Ze względu na obostrzenia sanitarne święto nie było ogólnodostępne.Podczas święta wręczono także medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa" i odznaki Mertis pro Familia. Jedno z odznaczeń otrzymał Arkadiusz Golczyński z Russocic.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.
Wideo: Politycy PiS zaapelowali do opozycji o...

Wideo: Politycy PiS zaapelowali do opozycji o...

1 maj.
Uruchomiono Nowy Punkt Szczepień Powszechnych w...

Uruchomiono Nowy Punkt Szczepień Powszechnych w...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama