sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi"

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie
 

W niedzielę 13-go września reprezentacja z terenu Powiatu Tureckiego na czele ze Starostą Dariuszem Kałużnym i Posłem Ryszardem Bartosikiem uczestniczyła w III Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi" z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

W uroczystościach wzięli udział także Radni Rady Powiatu Tureckiego Radny Sejmiku Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żdżenicach i strażacy PSP. Ze względu na obostrzenia sanitarne święto nie było ogólnodostępne. Uroczystości rozpoczęły się w południe się mszą św. w Sanktuarium Maryjnym na Pólku (Gmina Bralin w Powiecie Kępińskim). „Polskie rolnictwo to polska racja stanu" - mówił w Bralinie na południu Wielkopolski premier Mateusz Morawiecki.

reklama

Ze względu na obostrzenia sanitarne święto nie było ogólnodostępne.Podczas święta wręczono także medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa" i odznaki Mertis pro Familia. Jedno z odznaczeń otrzymał Arkadiusz Golczyński z Russocic.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama