Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

24°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Mistrzyni recytacji z Turku

Mistrzyni recytacji z Turku
 

20 kwietnia 2012 r. uczennica klasy 1b Gimnazjum nr 1 w Turku – Karina Strzelińska została laureatką 15. Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów „Wierszydełko” Ślesin 2012 r.

Aby zakwalifikować się do tego prestiżowego dla młodych recytatorów turnieju Karina musiała przejść długą drogę. Najpierw zmagała się podczas eliminacji szkolnych, następnie musiała pokonać uczestników miejskiego konkursu recytatorskiego organizowanego przez MDK „Słowo za słowo”. Kolejnym etapem walki był udział w konkursie na szczeblu rejonowym w Koninie. Tutaj można było zostać wyróżnionym, nagrodzonym albo też, jak stało się w przypadku Kariny, otrzymać nagrodę oraz jedną z nielicznych kwalifikacji do konkursu na szczeblu wojewódzkim. I tym razem Karinka nie dała się pokonać niespełna trzydziestoosobowej grupie mistrzów recytacji.

reklama

W konkursie przyznano dziewięć równorzędnych nagród, jednak w tym tylko dwie dostały się w ręce gimnazjalistów, tym więc większa radość dla nas. Karina, przygotowywana przez p. Anetę Jasnowską, recytowała wiersz K.I. Gałczyńskiego „Dwóch plotkarzy” i fragment prozy Andrzeja Lenartowskiego „Wielki piętek, czyli kobieta demon”.

 

Podobne artykuły

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate...

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate na...

02-04-2019
Sukces uczennicy Gimnazjum nr 1 w Turnieju...

Sukces uczennicy Gimnazjum nr 1 w Turnieju...

17-03-2017
Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich

Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich

08-11-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama