piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Studenci z Turcji odwiedzili ZST

Studenci z Turcji odwiedzili ZST
 

W dn. 12.05.2012 w ramach projektu "Mała Politechnika - inżynier potrzebny od zaraz" w zajęciach popularno-naukowych z mechaniki, prowadzonych przez dra inż. Marka Szczutkowskiego, uczestniczyli studenci z Turcji (Sakarya University) Eray Kılıçarslan oraz Murat Kilić.

Goście zaprezentowali nastoletnim uczestnikom zajęć specyfikę swojego kraju oraz zasady nauki na tureckich uczelniach, porównując je z polskimi warunkami. W kontekście technicznym przedstawili projekt samochodu wodorowego, który skonstruowali w ramach zajęć na macierzystej uczelni. Projekt odbił się szerokim echem w Turcji i w Europie, a stworzony samochód uczestniczył w szeregu wyścigów odnosząc sukcesy na międzynarodowych torach.

reklama

Omawiając projekt studenci wskazali na potrzebę zastosowania wiedzy tak z obszaru mechaniki, jak i chemii czy elektryczności, akcentując istotę podstaw wiedzy zdobywanej na wcześniejszych etapach edukacji. Prezentacja prowokowała uczestników do dyskusji a być może również zainspirowała do poszukiwań odpowiedzi na pojawiające się pytania. Bez wątpienia podziw mogła budzić wiedza gości jak i umiejętności jej przedstawienia.

Spotkanie było również szansą na przetestowanie w praktyce umiejętności z zakresu języka angielskiego i skonfrontowania ich z gośćmi znającymi nasz język w stopniu początkującym. Studiując w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy goście z Turcji odkryli wiele różnic w edukacji pomiędzy krajami ale i wiele z nich przyjęli za wartość dodaną stąd chęć przedłużenia pobytu w ramach choćby praktyk. O tym wszystkim mówili słuchaczom, jednocześnie w przerwach spotkań podziwiając zaplecze laboratoryjne Zespołu Szkół Technicznych w Turku, szczególnie w kontekście oprzyrządowania związanego z procesami technologii obróbki skrawaniem.

Materiał prasowy

Studenci z Turcji odwiedzili ZST

Podobne artykuły

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

16 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.
Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama