wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Studenci z Turcji odwiedzili ZST

Studenci z Turcji odwiedzili ZST
 

W dn. 12.05.2012 w ramach projektu "Mała Politechnika - inżynier potrzebny od zaraz" w zajęciach popularno-naukowych z mechaniki, prowadzonych przez dra inż. Marka Szczutkowskiego, uczestniczyli studenci z Turcji (Sakarya University) Eray Kılıçarslan oraz Murat Kilić.

Goście zaprezentowali nastoletnim uczestnikom zajęć specyfikę swojego kraju oraz zasady nauki na tureckich uczelniach, porównując je z polskimi warunkami. W kontekście technicznym przedstawili projekt samochodu wodorowego, który skonstruowali w ramach zajęć na macierzystej uczelni. Projekt odbił się szerokim echem w Turcji i w Europie, a stworzony samochód uczestniczył w szeregu wyścigów odnosząc sukcesy na międzynarodowych torach.

reklama

Omawiając projekt studenci wskazali na potrzebę zastosowania wiedzy tak z obszaru mechaniki, jak i chemii czy elektryczności, akcentując istotę podstaw wiedzy zdobywanej na wcześniejszych etapach edukacji. Prezentacja prowokowała uczestników do dyskusji a być może również zainspirowała do poszukiwań odpowiedzi na pojawiające się pytania. Bez wątpienia podziw mogła budzić wiedza gości jak i umiejętności jej przedstawienia.

Spotkanie było również szansą na przetestowanie w praktyce umiejętności z zakresu języka angielskiego i skonfrontowania ich z gośćmi znającymi nasz język w stopniu początkującym. Studiując w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy goście z Turcji odkryli wiele różnic w edukacji pomiędzy krajami ale i wiele z nich przyjęli za wartość dodaną stąd chęć przedłużenia pobytu w ramach choćby praktyk. O tym wszystkim mówili słuchaczom, jednocześnie w przerwach spotkań podziwiając zaplecze laboratoryjne Zespołu Szkół Technicznych w Turku, szczególnie w kontekście oprzyrządowania związanego z procesami technologii obróbki skrawaniem.

Materiał prasowy

Studenci z Turcji odwiedzili ZST

Podobne artykuły

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

16-07-2020
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15-07-2020
Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama