piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

"Odnawialne źródła energii" w Kaczkach Średnich

 

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich przystępuje do projektu „Odnawialne Źródła Energii - pilotażowy projekt przygotowujący wielkopolskie szkoły zawodowe do poszerzenia oferty edukacyjnej o technologie OZE".

Celem projektu jest przygotowanie trzydziestu ponadgimnazjalnych szkół zawodowych z woj. wielkopolskiego do poszerzenia oferty edukacyjnej o nowy kierunek - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zespół Szkół Rolniczych jako jedyna szkoła średnia w naszym powiecie kształci młodzież w tym przyszłościowym kierunku.

reklama

W ramach projektu szkoły otrzymają kompleksowe wsparcie techniczne oraz merytoryczne przygotowujące do wprowadzenia nowego kierunku nauczania. Szkoły zostaną wyposażone w mobilne zestawy edukacyjne do prowadzenia eksperymentów związanych z energią odnawialną wraz z oprogramowaniem.

Z kolei dyrektorzy i nauczyciele odbędą szkolenie z dziedziny odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz zostaną przygotowani do podjęcia działań w kierunku poszerzenia oferty nauczania w szkole i prowadzenia zajęć metodą projektową. Dzięki tym działaniom uczniowie otrzymają możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych z tematyki OZE oraz odbycia praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach działających w tym sektorze.

Projekt zakłada stworzenie nowych powiązań business to education między szkołami a przedsiębiorstwami, w których będą odbywały się praktyki.

reklama

Zespół Szkół Rolniczych bierze udział również w innym projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii: „Praktyczny program z zakresu OZE – innowacja dla szkół ponadgimnazjalnych”. W ramach tego działania, od września 15-stu uczniów klasy pierwszej technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach grupy energetycznej. Opiekunem grupy jest mgr Dariusz Statucki.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Wielkopolską Agencją Zarządzania Energią (WAZE) i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla...

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów...

11-03-2020
Malanowscy przedsiębiorcy przeszkoleni

Malanowscy przedsiębiorcy przeszkoleni

17-02-2020
Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

10-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama