czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza akcja dofinansowania usuwania azbestu

Rusza akcja dofinansowania usuwania azbestu - Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia 

Zarząd Powiatu Tureckiego podjął uchwałę zatwierdzającą regulamin finansowania przedsięwzięcia pn. „Realizacja programu usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Tureckiego w roku 2012”. Wnioski o dofinansowanie można będzie składać od dnia 4 czerwca w urzędach gmin na terenie powiatu.

Program usuwania azbestu ma na celu doprowadzenie do stopniowej eliminacji wyrobów zawierających azbest z naszego otoczenia oraz ich bezpieczne i prawidłowe unieszkodliwienie. Podobnie jak w latach ubiegłych Powiat zamierza udzielić pomocy osobom decydującym się na usunięcie elementów zawierających azbest z budynków.

reklama

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy muszą spełniać następujące warunki: posiadać tytuł prawny do obiektu zlokalizowanego na terenie naszego powiatu, w zależności od charakteru planowanych prac przedłożyć zgłoszenie lub uzyskać pozwolenie na budowę od Starosty Tureckiego, jako organu administracji architektoniczno-budowlanej, oraz przedłożyć wypełniony wniosek do miejscowego urzędu gminy.

Wnioski można składać w terminie od 4 czerwca 2012 do 30 września 2012 roku. W ramach programu starostwo finansuje 100% kosztów demontażu i odbioru eternitu lub 100% samego odbioru zdjętego już eternitu.

Program finansowany jest z budżetu powiatu oraz gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Władysławów, Turek, Tuliszków, miasta Turek  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Wkrótce rusza nabór wniosków na sfinansowanie...

Wkrótce rusza nabór wniosków na sfinansowanie...

z dzisiaj
Piknik rodzinny w Ewinowie

Piknik rodzinny w Ewinowie

z wczoraj
Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama