sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Niemcy grali, turkowianie nie dopisali

Niemcy grali, turkowianie nie dopisali
 

Czy można podjąć się organizacji imprezy kulturalnej, gdy wokół trwają "plebejskie" masowe wydarzenia? W Turku jak najbardziej tak – przykładowo w niedzielne popołudnie aż kilkudziesięcioosobowa grupa osób śledziła na Placu Wojska Polskiego koncert znanej w całych Niemczech orkiestry dętej z Wiesmoor.

Jako że w ciągu kilku ostatnich dni w powiecie i okolicach odbywały się „jedynie” takie wydarzenia, jak X Dni Malanowa, zawody w skokach przez przeszkody w Kawęczynie, otwarcie term w Uniejowie itp., w Turku najwidoczniej postanowiono jakoś zagospodarować mieszkańcom ten czas posuchy. Aby oferta kulturalna była jeszcze bardziej atrakcyjna, skumulowano takie eventy jak otwarcie przebudowanego turkowskiego muzeum i obchody 10-lecia partnerstwa miast Turek i Wiesmoor.

reklama

Niemcy dotarli do wielkopolski w piątek i swoją obecnością uświetnili weekend, który przeszedł do historii miasta. W Turku - oprócz burmistrza Alfred Meyera i innych członków delegacji - pojawiła się orkiestra Moormusikanten Viesmoor. Jej członkowie przybyli na Plac Wojska Polskiego w niedzielne popołudnie, o godz. 16:00. Muzycy zaprezentowali swój kunszt pod batutą Svena Neumanna, nie musząc bynajmniej utyskiwać na ścisk czy gwar tłumu publiczności. Wydarzenie śledziło łącznie kilkadziesiąt osób. Paradoksalnie, większe grono odbiorców zebrało piątkowe spotkanie się na miejskim rynku orkiestr z Wiesmoor i Turku, które miało właśnie promować niedzielne „właściwe” wydarzenie.

Wspomniane wspólne muzykowanie miało być tzw. flash mobem czyli nagłym, zaskakującym zdarzeniem. Można dojść jednak do wniosku, że takich działań było w miniony weekend w Turku więcej. Przykładem takiego flash moba po turkowsku było dość „enigmatyczne” podpisanie aktu odnowienia współpracy partnerskiej, właściwie bez obecności lokalnych mediów. Wizyta gości z Wiesmoor była również okazją do wręczenia państwu Wojciechowskim – przyznanego w styczniu, ale jeszcze nie przekazanego – „Złotego Tura”.

AW

Podobne artykuły

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.
Wideo: Bożonarodzeniowa choinka rozświetliła...

Wideo: Bożonarodzeniowa choinka rozświetliła rynek w...

06-12-2020
Tegoroczna Magia Świąt w Turku w wersji...

Tegoroczna Magia Świąt w Turku w wersji on-line. Już...

05-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama