niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gdzie się bawić w długi weekend?

Gdzie się bawić w długi weekend? - Źródło: sxc.hu / Guglielmo Losio
Źródło: sxc.hu / Guglielmo Losio 

Teoretycznie gala disco polo z Pudzian Bandem na czele, zawody konne i Wielkopolskie Zmagania Sołectw sprawiają, że imprezą numer jeden w tym tygodniu będzie Festyn Kasztelański w Brudzewie. O uwagę mieszkańców powiatu powalczą jednak też rozmaite formy świętowania w Dobrej i gminie Władysławów.

Osoby niezainteresowane możliwościami wokalnymi Krystiana Pudzianowskiego i urodą jego tancerek mogą udać się na XXI Dni Dobrej. W sobotę w ramach eventu odbędą się między innymi Zawody wędkarskie Koła PZW nr 19 w Turku Sekcja Gminy Dobra o Puchar Burmistrza Dobrej, turniej strzelecki i rozmaite rozgrywki sportowe. Wieczorem – o godz. 21:00 – na dobrskiej scenie wystąpi zespół Rotary. Niedzielna część wydarzenia to np. parada Klubu Motocyklowego „MOTUR” Turek (godz. 14:00, Mały Rynek) oraz Festyn Rekreacyjny o puchar burmistrza Dobrej, który gościć będzie stadion miejsko-gminny (start – godz. 15:00). Jak informują Organizatorzy, nie zabraknie atrakcji dla dzieci i smacznej grochówki.

reklama

Właśnie na zapewnienie rozrywki najmłodszym i ich rodzicom stawia gmina Władysławów. W sobotę przy Szkole Podstawowej w Kunach odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 13:00 m.in.: spotkanie z Kevinem Aistonem, pokaz iluzji Łukasza Granta, przedstawienie „Kopciuszek” i inne atrakcje.

Odrębną imprezą z okazji święta milusińskich będzie Dzień Dziecka w miejscowości Jabłonna (także gmina Władysławów). Wydarzenie, które gościć będzie plac przy tamtejszej remizie OSP zagwarantuje takie atrakcje, jak: występy zespołu Vipers i solistów władysławowskiego GOK-u, rozmaite konkursy oraz zabawa taneczna. Początek imprezy o godz. 16:00.

W trakcie długiego weekendu coś dla siebie znajdą także pasjonaci aktywnego wypoczynku z gminy Przykona. Osoby zdolne do oderwania się od telewizora pomimo początku EURO 2012 mogą rzucić okiem na II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przykona. Inauguracja rozgrywek i pierwszy mecz odbędą się 9 czerwca o godz. 16:00 na Orliku w Smulsku.

reklama

AW
Źródło: strony urzędów gmin 

Podobne artykuły

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

30 lip.
Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe...

Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe miejsce...

24 lip.
Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?

Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?

20 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama