niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gdzie się bawić w weekend?

Gdzie się bawić w weekend?
 

Nasi czytelnicy wiedzą, że w najbliższych dniach na mieszkańców Turku i okolic czekają takie atrakcje, jak piątkowe II Turkowskie Prezentacje Zespołów Weselnych „chałTURa” 2012 i sobotnie Święto Gier Fabularnych. Nie są to jednak wszystkie opcje rozrywki na terenie naszego powiatu.

Mieszkańców Turku zainteresować może np. dzień zabaw sportowo – rekreacyjnych na „Powitanie Lata”. Impreza odbędzie się w sobotę 16 czerwca, a miejscem wydarzenia stanie się plac zabaw i gier na Osiedlu Wyzwolenia. W programie eventu uwzględniono turnieje sportowe, konkursy dla dzieci i przejazdy bryczką. Z kolei w gminie Malanów - na kompleksie sportowym „Moje boisko ORLIK 2012” w Miłaczewie   - w sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się turniej regionalny Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika w kategorii + 35 lat.

reklama

W kalendarzu imprez znajdzie się również coś dla miłośników koni. Ci swe kroki skierują do Tuliszkowa. Tam w niedzielę odbędą się VI Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Imprezę zainicjuje o godz. 14:00 uroczysta parada ulicami miasta, po czym zawodnicy i widzowie udadzą się na stadion miejski.

W najbliższy weekend dziać będzie się także w gminie Władysławów. W Wyszynie przy tamtejszej Szkole Podstawowej odbędzie się Festyn Rodzinny. W ramach wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 15:00 nie zabraknie występów artystycznych uczniów placówki, pokazów sekcji judo, degustacji potraw oraz zabawy tanecznej. Również w niedzielę na kompleksie sportowo - rekreacyjnym  "Orlik 2012" we Władysławowie  odbędą się eliminacje do XIV Letniej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Początek imprezy o godz. 10:00.

AW
Źródło: strony urzędów miast i gmin

Podobne artykuły

Zadania publiczne w 2021r. w gm. Władysławów....

Zadania publiczne w 2021r. w gm. Władysławów. Gmina...

25 mrz.
Wyszyna: Świętowali 10-lecie Baszty

Wyszyna: Świętowali 10-lecie Baszty

26-10-2017
Malanów: X Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Malanów: X Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

06-12-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama