poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zamkną skrzyżowanie z powodu remontu

Zamkną skrzyżowanie z powodu remontu - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Już w najbliższy weekend turkowianie i osoby odwiedzające miasto będą musiały omijać jeden z najbardziej ruchliwych punktów naszego miasta. Począwszy od piątkowego popołudnia na popularnych "światłach" pojawią się robotnicy.

O chwilowych niedogodnościach informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Turku. Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Legionów Polskich, Kolska i Kolska Szosa przestanie być przejezdne w piatek o godz. 18:00. Aby działania zbytnio nie utrudniły życia mieszkańcom Turku, prace przeprowadzone będą w czasie weekendu. Roboty powinny być zakończone ok. godz. 20:00 w niedzielę 24 czerwca.

reklama

Przetarg na remont ruchliwego skrzyżowania rozstrzygnięty został w maju b.r.  Jak można było się dowiedzieć z dotyczącej inwestycji dokumentacji, jako problem tego fragmentu szklaku komunikacyjnego wskazane zostały liczne nierówności nawierzchni. Stwarzają one zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, a problem ów rozwiązać ma weekendowy remont. Działania związane z poprawą stanu ruchliwego skrzyżowania zakładają między innymi frezowanie wspomnianych nierówności i oczyszczenie nawierzchni bitumicznej. Następnie przyjdzie czas np. na zastosowanie emulsji asfaltowej. Zwycięzca przetargu wykona remonty cząstkowe, ułoży warstwę ścieralną nawierzchni z betonu asfaltowego, a także rozbierze i ułoży nawierzchnię chodnika oraz krawężniki. Nie obejdzie się również bez regulacji studzienek urządzeń podziemnych. 

Źródło: bip.powiat.turek.pl 

Podobne artykuły

Włam do sklepu na Kolskiej. Złodzieje ukradli...

Włam do sklepu na Kolskiej. Złodzieje ukradli...

4 lt.
Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma...

Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma...

14-11-2021
Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20-08-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama