Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Chcą podglądać radnych

Chcą podglądać radnych - Źródło: sxc.hu / Jacob Power
Źródło: sxc.hu / Jacob Power 

Szczęśliwie o możliwość śledzenia pracy samorządowców - a nie np. o poczynania w toalecie czy domowej sypialni - chodzi grupie turkowian, wnioskujących o prowadzanie transmisji online z sali im. Solidarności. W czasie zeszłotygodniowej sesji o tej propozycji dość przychylnie wypowiadali się miejscy radni, ale czy na drodze realizacji inicjatywy nie staną wysokie koszty usługi czy trudności techniczne?

Z prośbą o rozpatrzenie możliwości transmisji sesji Rady Miejskiej w internecie zwrócił się do przewodniczącego Pańczyka i burmistrza Czapli w stosownym wniosku Jan Przybylski, reprezentujący Samorząd Mieszkańców Osiedla Wyzwolenia. Pozytywnie o pomyśle w czwartek mówił m.in. radny Marczewski. Ten argumentował, iż nigdy nie jest za dużo jawności obrad, przybliżania tego czym zajmują się radni, co robią sprawując swój mandat.

reklama

Myślę, że obraz pracy samorządu, pracy radnych jest wypaczony, że traktuje się nas, jako „dietożerców”, jako ludzi, którzy niewiele robią, a otrzymują duże pieniądze – mówił polityk SLD, zauważając jednak, iż zainteresowanie mieszkańców Turku lokalną polityką nie jest szczególnie wielkie. – Przez te 1,5 roku jak jesteśmy radnymi widzimy, że udział mieszkańców w sesjach jest znikomy, minimalny. Wtedy kiedy sprawa dotyczy określonego zagadnienia, dotykającego konkretnych mieszkańców jeszcze przychodzą, natomiast znaczna część nie wie czym się zajmujemy i nie ukrywajmy, obraz naszych działań i pracy jest negatywny, jak i sejmu czy senatu. Radny Marczewski stwierdził, iż należy w związku z tym rozpatrzyć kwestię rozwiązań technicznych i kosztów przedsięwzięcia.

Głos w sprawie transmisji online zabrał także Dariusz Jasak, również uznając pomysł za interesujący. Radny przypomniał, iż w zeszłej kadencji opcja taka była rozważana, sprawą tą miała  zająć się Komisja Rewizyjna, ale prace utknęły widocznie w martwym punkcie. Przychylnie o inicjatywie wypowiedział się także burmistrz Czapla, mówiąc o konieczności przeanalizowaniu kosztów.

Pomimo aprobaty samorządowców, póki co nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) turkowianie zobaczą obrady Rady Miejskiej „na żywo”. Na szczęście portal Turek.net.pl nie zamierza bynajmniej rezygnować z obserwowania prac (jak i leniuchowania) w sali im. Solidarności.

AW

Podobne artykuły

Budżet Obywatelski dyskusji cd.

Budżet Obywatelski dyskusji cd.

24-10-2017
Brawo S.M.

Brawo S.M. "Tęcza"

29-08-2017
Protest przeciw budowie myjni obok parku

Protest przeciw budowie myjni obok parku "Tura" i...

29-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama