czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mleczarnia otworzyła swe podwoje

Mleczarnia otworzyła swe podwoje
 

W minioną sobotę park im. Żerminy Składkowskiej gościł „Dzień Sera”. Można tam było skosztować wytworzonych z mleka specjałów, za to w piątek przedstawiciele mediów mieli okazję zobaczyć, jak wygląda produkcja owych smakołyków podczas specjalnego spotkania w turkowskiej mleczarni.

W dniu 29 czerwca z dziennikarzami zobaczyli się przedstawiciele przedsiębiorstwa, z dyrektorem mleczarni na czele. Hubert Montigny w czasie swej prezentacji starał się przedstawić pokrótce historię turkowskiego zakładu mleczarskiego, a ta krótka bynajmniej nie jest. Już w 1925 ziemianie z okolic miasta postanowili powołać do życia Mleczarnię Udziałową „Ziemianka”, a dziesięć lat później otwarta została Okręgowa Mleczarnia, wytwarzająca m.in. masło i twaróg. Wojna wstrzymała produkcję która została wznowiona w 1945 roku, a przełomowymi były lata 70-te, kiedy to zainicjowano budowę nowego zakładu. Innymi ważnymi datami są rok 1981 - uruchomienie produkcji serów dojrzewających i 1999, kiedy to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Turek” podjęła decyzję o podpisaniu umowy z międzynarodową Grupą Bongrain. Tak zrodziła się Mleczarnia „Turek” sp. z.o.o.

reklama

Uczestnicy piątkowego spotkania nie tylko mogli nieco bardziej przybliżyć sobie koleje losu i ewolucję przedsiębiorstwa, ale także przekonać się, jak powstają sery. Przedstawiciele mediów mieli okazję przekonać się, jak wyglądają i funkcjonują linie produkcyjne, odwiedzić magazyny czy czy laboratorium. W czasie wizyty dało się zauważyć, iż priorytetami dla Mleczarni „Turek” są starania o jak najlepszą jakość produktów, przy jednoczesnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników i ich zintegrowanie.

W roku 2011 firma została nagrodzona tytułami Laur Konsumenta – Top Marka 2011i Perła Rynku FMCG 2011. Choć Mleczarnia „Turek” sp. z.o.o. znana jest głównie za sprawą wyrobów spożywczych pod marką „Turek” (sery pleśniowe, serki twarogowe, sery żółte, topione itp.), ma pod swoimi „skrzydłami” także takie spożywcze marki, jak Tartare czy Sekret Mnicha.

AW

Podobne artykuły

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Kontrole pojazdów w ramach akcji

Kontrole pojazdów w ramach akcji "Zapnij pasy!...

14 lip.
Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama