Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Coraz więcej Mehoffera w Internecie

Coraz więcej Mehoffera w Internecie
 

Już w dniach 15-16 września w naszym mieście ponownie odbędzie się Festiwal „Mehofferowskie Klimaty” i choć jest to już druga edycja tego wydarzenia, póki co dorobiło się ono strony internetowej, w której jest tyle treści, co mięsa w parówkach z supermarketu. Na szczęście jest kilka adresów, które pasjonaci lat międzywojennych oraz twórczości artysty mogą śmiało odwiedzić‹.

Doskonałym źródłem wiedzy w tej materii jest www.mehoffer.org.pl czyli strona poświęcona znajdującemu się w naszym mieście dziełu Józefa Mehoffera. Warto na niej zawitać z wielu powodów. Osoby spoza Turku mogą dzięki niej chociażby skontaktować się z Komitetem Odnowy Polichromii Józefa Mehoffera w Kościele NSPJ, którego to członkowie deklarują, iż dołożą starań, by odpowiedzieć na wszelkie pytania zainteresowanych i ułatwią dotarcie do wspaniałego obiektu, jakim jest turkowska świątynia. Na wspominanej stronie internetowej znajdziemy wiele informacji dotyczących życia i twórczości słynnego artysty, co nie znaczy jednak, że brakuje na niej aktualności. Pod wspomnianym adresem zapoznać możemy się z bogatym zasobem artykułów, poświęconych odbywającym się w Turku rozmaitym wydarzeniom kulturalnym, koncertom, wystawom, związanym bezpośrednio z Józefem Mehofferem. Sama strona powstała w ramach działania non-profit.

reklama

Osoby zainteresowane dziełami uznanego twórcy, będąc w Turku, kierują swe kroki głównie do dwóch miejsc – Kościoła NSPJ i turkowskiego muzeum. Właśnie Muzeum Rzemiosła Tkackiego może pochwalić się nie tylko odnowionym i atrakcyjnym wizualnie gmachem, ale i nowoczesną stroną internetową, idącą z duchem czasu. Ta wprawdzie nie jest jeszcze projektem w pełni ukończonym, ale jej nowy design, trochę w stylu retro, jest zauważalny gołym okiem. Pod adresem www.muzeum.turek.pl znajdziemy wiele informacji, dotyczących minionych, jak i dopiero zbliżających się imprez i wystaw. Niebawem Internauci, dzięki odnowionej stronie placówki, będą mieli okazję bez wychodzenia z domu - za sprawą tzw. wirtualnego spaceru - poczuć namiastkę wizyty w muzeum, co niewątpliwe zachęci wiele osób do pojawienia się w budynku dawnego ratusza osobiście.

Realizatorem obu stron jest online24.pl.

AW

Coraz więcej Mehoffera w Internecie

Podobne artykuły

Turek: 18-latek ukradł skarpety. Grozi mu do 5...

Turek: 18-latek ukradł skarpety. Grozi mu do 5 lat...

23-07-2018
Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19-02-2018
Turek: 50 zł za 30 minut parkowania? Osiedle...

Turek: 50 zł za 30 minut parkowania? Osiedle...

18-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama