niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ten klimat nikomu nigdy nie służył

Ten klimat nikomu nigdy nie służył
Tak to mniej więcej wyglądało na "festiwalu" 

Z niemałą satysfakcją odnotowuję, że bezimienny, wręcz mityczny „Zarząd TS” odrdzewił ostatnio jeden ze swoich gwoździ do politycznej trumny. Gwóźdź ów zwie się „miasto w klimacie Mehoffera”. Dziwne, bo klimat ten nie tylko nie służył naszemu miastu, ale, jak się potem okazało, i samemu Towarzystwu Samorządowemu. Cóż za „geniusz” politycznych podchodów wpadł na to, aby o tym przypomnieć? Tego chyba nawet sami panowie z TS nie wiedzą. Nie przeszkadza im to jednak w ciągłym pogrążaniu swojej politycznej formacji. I to nie tylko w mieście, ale całym powiecie.

Chcieli przypomnieć, jakie to środki zewnętrzne pozyskiwali, a przy okazji poskrobać trochę piętę burmistrzowi Antosikowi, a wyszło jak zwykle. Trochę żenująco, trochę komicznie. Wygląda na to, że nadal w miejskich strukturach TS nie wyciągnięto wniosków z wyborczej porażki, co skutkuje takimi właśnie tekstami, które ostatnio wymalował zarząd miejski TS. Tak ad hoc, bez głębszej refleksji.

reklama

Panowie z TS stwierdzili, że jeżeli burmistrz Turku pojechał do Sejmu wraz z wystawą „Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło”, to od razu chce się ugrzać w blasku „miasta w klimacie Mehoffera”. Jak na to wpadli? Nie mam pojęcia. Dam sobie za to rękę uciąć, że jeżeli burmistrz nie pojechałby do Warszawy, to TS pisałby, iż nie wypełnia on należycie swojej funkcji. Oczywiście TS widzi przy tym okazję do przypomnienia, ile to pieniędzy z UE pozyskał na projekty związane z mehofferyzacją. Ja natomiast chciałbym przypomnieć na czym polegała istota krytyki tego właśnie projektu.

Bo tak właściwie to co mnie, zwykłemu mieszkańcowi Turku, dały te miliony zł pozyskane na „klimat Mehoffera”? Widzę, że upada miejski PKS, nie mam szans na własne mieszkanie, a Zdzisław Czapla chwali się, ile to milionów pozyskał dla Turku. Na co? Ano na malowidła w kościele i na imprezę, która w najlepszych momentach przyciągnęła trochę seniorów. 1,2 mln zł na 3 imprezy, na których frekwencja nie przebiła przeciętnego wiejskiego festynu.

To właśnie powodowało i nadal powoduje we mnie wściekłość. Dlaczego burmistrz z TS nie walczył o środki na budowę mieszkań komunalnych i socjalnych? Łatwiej było brać pieniądze na to, na co akurat dawali. Tylko co przeciętny turkowianin z tego ma?

reklama

Piszecie o mnie, jako o jednej z osób, które wg was wyśmiewały festiwal mehofferowski. Panowie, wydawano po 400 tys. zł na 2-dniowy festynik w parku! Na co poszły te pieniądze pytam się was panowie z TS?! Bo ja nie wiem. Gdyby nie moje działania i wsparcie redakcji portalu Turek.net.pl, to polichromie nie miałyby nawet swojej strony w Internecie (www.mehoffer.org.pl, do dziś przez nas utrzymywana). Tak oto myśleliście o promocji dzieła Józefa Mehoffera w Turku.

Zatem publicznie pytam: czy wy z konia spadliście i głowy potłukliście? Czy może z tego bicykla, który przyjeżdżał na wasz „festiwal”?

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018
Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018
Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys....

Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys. zł na...

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama