niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nagrodzili modernizację muzeum

Nagrodzili modernizację muzeum
 

Wyjątkowe powody do zadowolenia mogą mieć wszystkie osoby, które przyłożyły rękę do tego, by Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku, funkcjonujące w odnowionym gmachu ratusza, wyglądało tak, a nie inaczej. Trud ten został doceniony, ponieważ Gmina Miejska Turek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku 2011".

W związku z tym jakże przyjemnym faktem, w budynku muzeum w środę odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział m.in. z-ca burmistrza Turku - Mirosław Mękarski, projektantki Julia Szatko i Anna Czajka z Biura Architektonicznego "Limba" w Krakowie, Małgorzata Jakimczuk - przedstawiciel wykonawcy inwestycji czyli "Novum Management" z Kalisza i dyrektor Muzeum Rzemiosła Tkackiego - Bartosz Stachowiak.

reklama

Zgłosiliśmy ten obiekt do konkursu "Modernizacja Roku 2011". Konkurs ten odbywa się od 16 lat i tym razem w 14 kategoriach zgłoszonych zostało ponad tysiąc projektów z całej Polski. Do finału zostało zakwalifikowanych 105 obiektów, natomiast nagrody i wyróżnienia otrzymało 28 projektów. Konkurencja za rok 2011 była rzeczywiście bardzo duża (...) Wręczenie nagród odbywało się w Zamku Królewskim w Warszawie i pojawiło się tam bardzo wielu nominowanych, finalistów. Atmosfera i napięcie towarzyszące wydarzeniu były wielkie. W pewnym momencie okazało się, że w kategorii "Kultura" wyróżnienie otrzymuje obiekt Muzeum - jeszcze - Rzemiosła Tkackiego, krótko mówiąc Gmina Miejska Turek czyli oczywiście zarazem też projektanci i firma wykonującą – o sukcesie mówił z-ca burmistrza Turku, Mirosław Mękarski.

Architektki nie kryły zadowolenia, wynikającego z faktu uczestniczenia w stworzeniu projektu, który zyskał aż takie uznanie. Panie w czasie konferencji mówiły o tym, jak wyglądały prace nad nadaniem budynkowi byłego ratusza nowego blasku, wiążące się z ich wizytami w naszym mieście, burzami mózgów, późniejszymi analizami, prowadzonymi w celu wybrania koncepcji, łączącej w  sobie secesyjne naleciałości ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. – Nie ma rzeczy niemożliwych – stwierdziła dopytywana o projektanckie trudy jedna z „matek” sukcesu, jakim jest osiągniecie wyróżnienia w konkursie "Modernizacja Roku 2011".

Jak zauważył podczas środowej konferencji z-ca burmistrza Turku, proces remontu obecnego budynku muzeum jest już przeszłością, a teraz przed miastem pojawiają się kolejne wyzwania. Trudno odmówić racji takiemu stwierdzeniu, gdyż obecnie trwają konsultacje społeczne, dotyczące potencjalnej renowacji i rewitalizacji placów Wojska Polskiego i Sienkiewicza.

AW
Fot. MD

Podobne artykuły

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

14 wrz.
Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci...

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień...

14 lip.
UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama