niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Nagrodzili modernizację muzeum

Nagrodzili modernizację muzeum
 

Wyjątkowe powody do zadowolenia mogą mieć wszystkie osoby, które przyłożyły rękę do tego, by Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku, funkcjonujące w odnowionym gmachu ratusza, wyglądało tak, a nie inaczej. Trud ten został doceniony, ponieważ Gmina Miejska Turek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku 2011".

W związku z tym jakże przyjemnym faktem, w budynku muzeum w środę odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział m.in. z-ca burmistrza Turku - Mirosław Mękarski, projektantki Julia Szatko i Anna Czajka z Biura Architektonicznego "Limba" w Krakowie, Małgorzata Jakimczuk - przedstawiciel wykonawcy inwestycji czyli "Novum Management" z Kalisza i dyrektor Muzeum Rzemiosła Tkackiego - Bartosz Stachowiak.

reklama

Zgłosiliśmy ten obiekt do konkursu "Modernizacja Roku 2011". Konkurs ten odbywa się od 16 lat i tym razem w 14 kategoriach zgłoszonych zostało ponad tysiąc projektów z całej Polski. Do finału zostało zakwalifikowanych 105 obiektów, natomiast nagrody i wyróżnienia otrzymało 28 projektów. Konkurencja za rok 2011 była rzeczywiście bardzo duża (...) Wręczenie nagród odbywało się w Zamku Królewskim w Warszawie i pojawiło się tam bardzo wielu nominowanych, finalistów. Atmosfera i napięcie towarzyszące wydarzeniu były wielkie. W pewnym momencie okazało się, że w kategorii "Kultura" wyróżnienie otrzymuje obiekt Muzeum - jeszcze - Rzemiosła Tkackiego, krótko mówiąc Gmina Miejska Turek czyli oczywiście zarazem też projektanci i firma wykonującą – o sukcesie mówił z-ca burmistrza Turku, Mirosław Mękarski.

Architektki nie kryły zadowolenia, wynikającego z faktu uczestniczenia w stworzeniu projektu, który zyskał aż takie uznanie. Panie w czasie konferencji mówiły o tym, jak wyglądały prace nad nadaniem budynkowi byłego ratusza nowego blasku, wiążące się z ich wizytami w naszym mieście, burzami mózgów, późniejszymi analizami, prowadzonymi w celu wybrania koncepcji, łączącej w  sobie secesyjne naleciałości ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. – Nie ma rzeczy niemożliwych – stwierdziła dopytywana o projektanckie trudy jedna z „matek” sukcesu, jakim jest osiągniecie wyróżnienia w konkursie "Modernizacja Roku 2011".

Jak zauważył podczas środowej konferencji z-ca burmistrza Turku, proces remontu obecnego budynku muzeum jest już przeszłością, a teraz przed miastem pojawiają się kolejne wyzwania. Trudno odmówić racji takiemu stwierdzeniu, gdyż obecnie trwają konsultacje społeczne, dotyczące potencjalnej renowacji i rewitalizacji placów Wojska Polskiego i Sienkiewicza.

AW
Fot. MD

Podobne artykuły

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

22 sierp.
Intensywne burze nad powiatem tureckim....

Intensywne burze nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie...

17 sierp.
IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z...

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama