czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Mamy nowe przedszkole

Mamy nowe przedszkole
 

W miniony piątek swoją działalność uroczyście zainaugurowała kolejna w naszym mieście placówka, zapewniająca opiekę najmłodszym turkowianom. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia w siedzibie „Małych Odkrywców” pojawili się lokalni samorządowcy, nie zabrakło również tradycyjnego przecięcia szarfy i okolicznościowego poczęstunku.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszym zabieganym świecie nie każdy rodzic może sobie pozwolić na przebywanie w domu z pociechami, a nie zawsze pod ręką dostępna jest babcia. Wszystko to sprawia, że również w Turku każdy kolejny punkt przedszkolny jest miejscem wręcz na wagę złota. Owo wysokie zainteresowanie otwarciem nowej placówki, zapewniającej opiekę dzieciom, można było zaobserwować w dniu 28 września. Wtedy to o godz. 15:00 dokonano uroczystego otwarcia „Małych Odkrywców”. Tego dnia w barwnych wnętrzach placówki przy ul. Browarnej pojawili się m.in. Elżbieta Michałowicz, Zdzisław Czapla i Marek Pańczyk. Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej pomogli w przecięciu wstęgi, a licznie przybyli goście wręczyli kadrze przedszkola prezenty w  postaci zabawek.

reklama

„Mali Odkrywcy” rozpoczęli normalne funkcjonowanie (w godz. od 7:00 do 18:00) już w poniedziałek 1 października, a póki co miejsce to odwiedza około 20 kilkuletnich turkowian. Do placówki docelowo uczęszczać będzie mogło 52 dzieci. Jak informuje córka założycielki i właścicielki przedszkola - Anita Dzieciątkowska-Pieścik, nowe przedszkole – oprócz realizacji odpowiedniej podstawy programowej – będzie kładło nacisk na zajęcia o profilu matematyczno-przyrodniczo-sportowym, więc na pewno dzieci będą miały okazję rozwijać swe zdolności plastyczne czy też taneczne. Dodatkowym atutem placówki jest na pewno salka gimnastyczna.

AW
Fot. MD

Podobne artykuły

Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

23-11-2020
Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla...

Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla siebie

19-11-2020
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama