piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Palikotowcy ruszyli w miasto

Palikotowcy ruszyli w miasto
 

W środę 10 października przy ul. Kolska Szosa pojawili się reprezentanci partii politycznej, stanowiącej trzecią siłę w polskim Sejmie. Lokalnych działaczy Ruchu Palikota turkowianie mogli spotkać przy ich ruchomym biurze.

Panowie mimo chłodnej, jesiennej aury wyszli naprzeciw mieszkańcom miasta, oczywiście odpowiednio zaopatrzeni w materiały informacyjne itp. Przy Kolskiej Szosie pojawił się m.in. Hieronim Powązka. Jak mówi sam Przewodniczący Ruchu Palikota w Okręgu Wyborczym nr 37, jednym z celów działania jest pokazanie "ludzkiej twarzy" partii: – W mediach często przedstawia się nas jako oszołomów, organizatorów jakichś nieprzyjaznych dla społeczeństwa akcji. Tymczasem Ruch Palikota organizuje w dniu 13 października Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców. Dzięki temu wydarzeniu ludzie tworzący biznes będą przedstawiali pewne propozycje osobom, które chcą zaistnieć. Liczymy na udział bezrobotnych po to, by osoby te jakoś odnalazły się, chcemy pokazywać jak rozwiązywać problemy. Janusz Palikot proponował rozmaite rozwiązania, jak np. obniżenie składki ZUS czy metod kasową. Obecnie te same pomysły są kopiowane przez Platformę i PiS.

reklama

W środowe przedpołudnie przy ul. Kolska Szosa stanęła także niewielka przyczepa w charakterystycznych, jaskrawych barwach partii. Było to - jak informował stosowny napis na szybie pojazdu - "biuro w ruchu". – Nie mamy w Turku biura, najbliższe - poselskie - jest w Koninie. Ruch Palikota postanowił, iż sięgnie po mobilne biura, w których będzie można np. zapisać się, złożyć jakieś skargi, zapytania, które my przekażemy dalej posłom z danego okręgu. Niestety nie stać nas na wynajęcie wielkich biur – tłumaczył powody wykorzystania partyjnej siedziby na kołach  Hieronim Powązka.

O czym można było porozmawiać z odzianymi w pomarańczowe t-shirty "palikotowcami"? Ot chociażby o pewnych propozycjach, dotyczących równego traktowania kobiet i mężczyzn, w rozmaitych sferach życia społecznego. – W naszym nowym statucie proponujemy obowiązywanie pełnych parytetów. W takim przypadku co drugą osobą na listach wyborczych byłaby kobieta, tak samo w zarządach będą promowane kobiety. To ważne, by panie w nich się pojawiały. Pełne parytety - to w swym statucie, po jego zarejestrowaniu przez sąd, chcielibyśmy społeczeństwu przekazać – informował Hieronim Powązka.

Przedstawicieli lokalnych struktur Ruchu Palikota można spotkać dziś przy ul. Kolska Szosa jeszcze przynajmniej do godz.16:00.

AW

Palikotowcy ruszyli w miasto

Podobne artykuły

Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

10 mrz.
Wielkopolski ZUS informuje o planach wypłaty 13...

Wielkopolski ZUS informuje o planach wypłaty 13 i 14...

10-03-2021
Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

21-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama