poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Kubuś zaprasza dzieci na urodziny

Kubuś zaprasza dzieci na urodziny - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

W najbliższą niedzielę po raz kolejny najmłodsi turkowianie wezmą udział w niezwykłej imprezie, której gospodarzami będą postaci znane z kart książek Alana Milne i filmów wytwórni Walta Disneya. W dniu 14 października w Młodzieżowym Domu Kultury stowarzyszenia "Przystań" odbędą się  urodziny Kubusia Puchatka.

Powód niedzielnego świętowania jest dość jasny – właśnie 14 października 1921 roku ukazała się drukiem pierwsza książka z sympatycznym misiem w roli głównej. Organizatorzy przedsięwzięcia, które rozpocznie się o godz. 15.00 w siedzibie "Przystani" (Oś. Młodych 8/1) zapraszają na nie serdecznie wszystkie dzieci. Będą one mogły w czasie imprezy sprawdzić się w rozmaitych konkursach oraz wziąć udział w grach i zabawach, a na milusińskich czekać będą bajkowe postaci czyli lubiani i popularni: Kubuś Puchatek, Tygrysek i Prosiaczek.  Jako że tego typu uroczystość nie może obyć się bez tortu, także i w tym przypadku wśród dzieci podzielony zostanie okazały wypiek. Najmłodsi będą mogli także ubarwić malunkami swoje twarze oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z samym bajkowym solenizantem.

reklama

Urodziny Kubusia Puchatka organizowane są z myślą o młodych mieszkańcach „grodu tura” praktycznie od początku istnienia „Przystani”. Inicjatywa zrodziła się swego czasu z pomysłu Anety Pęczak. Impreza dofinansowana jest przez Gminę Miejską Turek w ramach projektu "Przystań chroni dzieci i młodzież".

AW

Kubuś zaprasza dzieci na urodziny - Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama