sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Z Martyną o mądrości w bikini

Z Martyną o mądrości w bikini
 

16 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku gościł ponownie poeta i aforysta – Krzysztof Martyna. Tym razem z wykładem „Aforystyka – Mądrość w bikini”.

Autor przedstawił genezę i podstawy teorii aforyzmu, wymienił najwybitniejszych i najbardziej znanych przedstawicieli tego gatunku oraz zaprezentował ich aforyzmy. Spotkanie zakończył prezentacją własnej twórczości, zawartej między innymi w tomiku „Cogito, ergo…BUM!” oraz na pocztówkach aforystycznych wydanych wspólnie ze znanym lubuskim rysownikiem satyrycznym Stanisławem Kościeszą.

reklama

Krzysztof Martyna tak mówi o swoim wykładzie:  - Prezentacja, którą przedstawiłem, powstała w 2008 roku i po raz pierwszy została zaprezentowana na Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze. Potem było wiele spotkań z młodzieżą i seniorami. Ku mojemu zadowoleniu po raz kolejny została bardzo ciepło przyjęta. Potwierdza to, że aforyzmy są ważne w naszym życiu – cieszą nas swoją głębią a jednocześnie prostotą, wywołują uśmiech, powodują zadumę. Mnie osobiście uporządkowują, czynią moje myślenie i mój język bardziej precyzyjnym i wyrafinowanym.

Spotkanie odbyło się w ramach funkcjonującego w MiPBP Programu 50+ i cieszyło się znów dużym zainteresowaniem wśród seniorów.

Z Martyną o mądrości w bikini

Podobne artykuły

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12 mrz.
Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To...

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

16 st.
PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

17-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama