wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT?

Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT? - fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 

Wszechotaczające nas podwyżki nie ominą również ogrzewania dla turkowian. Zakładany przez Getec 16-procentowy wzrost cen ciepła, czeka mieszkańców od połowy stycznia.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Grzegorz Wojtczak, korzystając o obecności Aleksandry Stankiewicz, Członka Zarządu PGKiM w Turku, przeanalizował ceny ciepła dla turkowian. - Ponieważ PGKiM kupuje ciepło od firmy Getec, a ta zmieniła taryfy, chciałbym zapytać o ile zrosną ceny ogrzewania i od kiedy?

reklama

-13 grudnia prezes zatwierdził taryfę Getec - przyznała Stankiewicz - średni wzrost cen wyniesie 16 procent. Planowany termin podwyżki to 1 stycznia. PGKiM stara się go przesunąć, więc prawdopodobnie wyższe ceny będą obowiązywały od połowy miesiąca.

Przewodniczący Klubu Radnych PiS i Niezrzeszonych chciał też wiedzieć czy rządowa tarcza inflacyjna będzie miała wpływ na zmniejszenie tych procentów. - Czy mamy na myśli VAT? Jeśli tak, to owszem, z 23 obniżony będzie do 8 procent – odpowiedziała Stankiewicz.

Podwyżka cen ciepła rzeczywiście nastąpi, ale wzrost nie będzie tak duży, co podkreślał również Romuald Antosik. - Patrząc na to jak rosną ceny paliw, to ta podwyżka naprawdę nie jest duża, to znaczy może jest duża, ale oby nie było gorzej - nie mógł się zdecydować Burmistrz.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

13 wrz.
Od dziś można składać wniosek o przyznanie...

Od dziś można składać wniosek o przyznanie dodatku...

17 sierp.
Kup pan kanapkę i płyn do spryskiwaczy, czyli...

Kup pan kanapkę i płyn do spryskiwaczy, czyli...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama