czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

W Turku świętuj jak chcesz

W Turku świętuj jak chcesz - Ubiegłoroczny spektakl Alexanderplatz. Foto: ED
Ubiegłoroczny spektakl Alexanderplatz. Foto: ED 

Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie trzeba koniecznie świętować pod pomnikiem. Wiedzą o tym turkowianie, którzy co roku oprócz manifestacji patriotycznej do wyboru mają także udział w wydarzeniach sportowych i kulturalnych. A wszystko bezpłatnie.

W tym roku świętowanie w Turku rozpocznie się już w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W sobotę 10 listopada w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert pt. „Rozkwitały pąki białych róż”. W jego programie znajdą się patriotyczne pieśni wykonywane we współczesnych, jazzowo-rozrywkowych aranżacjach. Ich wykonawcami będą muzycy „Big Bandu Miasta Turek” oraz chóru „Virubus Unitis”. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp wolny.

reklama

W niedzielę oficjalne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie jej uczestnicy przemaszerują do Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej, gdzie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie manifestacja patriotyczna. Tradycyjnie w uroczystościach udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, szkół, zakładów pracy, partii, stowarzyszeń oraz kilkadziesiąt pocztów sztandarowych. Oprawą muzyczną wydarzenia zajmie się orkiestra dęta OSP Turek.

W tym samym czasie na stadionie miejskim rozpocznie się wielkie bieganie. Na starcie już 23. edycji Ogólnopolskich Biegów Niepodległości organizatorzy spodziewają się 1500 uczestników nie tylko z naszego kraju, ale i z zagranicy. Biegać będą wszyscy – od przedszkolaków po seniorów, od rodzin z dziećmi po sportowców zawodowych. Imprezie towarzyszyć będą Otwarte Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Biegu na Łyżworolkach oraz Rajd Nordic Walking. Początek zawodów o godz. 11.00, start biegu głównego wyznaczono na 11.45.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny...

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny...

2 wrz.
80. rocznica wybuchu II wojny światowej przy...

80. rocznica wybuchu II wojny światowej przy pomniku...

01-09-2019
Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta...

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja...

30-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama