poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Szansa na pieniądze i nowe drogi

Szansa na pieniądze i nowe drogi - Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki
Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Jest szansa na zdobycie dofinansowania do budowy dwóch ulic na os. Wyzwolenia w Turku. Wniosek Gminy Miejskiej Turek złożony w ramach tzw. „schetynówek” znalazł się na wstępnej liście rankingowej opublikowanej właśnie przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Czy i ile Turek otrzyma pieniędzy będzie wiadomo pod koniec listopada.

Ulica Ignacego Mościckiego łączy ul. Wyszyńskiego z Aleją NSZZ „Solidarność”, z kolei ulica Macieja Rataja to odcinek dochodzący do Mościckiego. Obie znajdują się na os. Wyzwolenia, w miejscu gdzie zlokalizowanych jest wiele działek budowlanych i powstaje coraz więcej domów.  Miasto chce wybudować tam łącznie 620 metrów drogi, która z pewnością podniesie jeszcze atrakcyjność tego obszaru miasta.

reklama

Wartość tej inwestycji wyceniono na ponad 2 mln zł. By taką kwotą nie obciążać miejskiej kasy, władze Turku złożyły wniosek o dofinansowanie 30% kosztów budowy ulic z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych, tzw. „schetynówek”. Wniosek Turku przeszedł ocenę formalną i znalazł się na 25. miejscu wstępnej listy rankingowej. Lista ostateczna będzie znana 30 listopada i dopiero wtedy będzie wiadomo czy i ile pieniędzy Turek otrzyma.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu...

Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu na...

09-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama