środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Turek jazzem stoi

Turek jazzem stoi - Foto: E. Derucka
Foto: E. Derucka 

Ruszyła 2. edycja Jazz Tur, czyli warsztatów jazzowych organizowanych przez Big Band Miasta Turek i Powiatu Tureckiego. Zajęcia prowadzą doświadczeni polscy muzycy i pedagodzy. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólny koncert Big Bandu i Grażyny Łobaszewskiej.

Warsztaty ruszyły wczoraj i potrwają do niedzieli. Uczestnicy - muzycy, instrumentaliści i wokaliści - pracują w 6 klasach: saksofonu, trąbki, puzonu, pianina, perkusji i wokalu. Nad ich rozwojem czuwają muzycy i wykładowcy krakowskich i katowickich uczelni, m.in. Szymon Kamykowski, Jerzy Skalski, Magdalena Bałajewicz.

reklama

Organizatorzy warsztatów zadbali też o to, by dobrego jazzu mógł posłuchać każdy turkowianin. Służyć temu miał wczorajszy jam session w jednym z turkowskich pubów, podczas którego wspólnie muzykowali wykładowcy i uczestnicy warsztatów. Kolejne takie wydarzenie zaplanowano na wieczór piątkowy.

Jednak najważniejszym wydarzeniem warsztatów będzie koncert je wieńczący, podczas którego Big Bandowi towarzyszyć będzie Grażyna Łobaszewska. Koncert odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, o godz. 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019
Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big...

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big Band Turek

19-10-2019
Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji...

Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji i...

18-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama