piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Inkubator otwarty, strefa gotowa

Inkubator otwarty, strefa gotowa
 

Historyczne wydarzenie miało miejsce 16 listopada w Turku. Tego dnia świętowano zakończenie dwóch ogromnych inwestycji: uzbrajania prawie 100 hektarów terenów Tureckiej Strefy Inwestycyjnej i budowy Inkubatora Przedsiębiorczości. Obie mają jeden cel – jeszcze szerzej otworzyć miasto na przedsiębiorców.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości (TIP) i zgromadziła około 100 gości, wśród których był senator Ireneusz Niewiarowski, przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władz Konina oraz wszystkich samorządów Powiatu Tureckiego, projektanci, inżynierowie kontraktów i wykonawcy inwestycji, miejscy i powiatowi radni oraz szefowie wszystkich najważniejszych instytucji z regionu.

reklama

Zgromadzonych powitał Burmistrz Zdzisław Czapla, a Agnieszka Dłoniak z turkowskiego magistratu przypomniała losy inwestycji. Były też prezentacje sprzętu, którym dysponuje Inkubator oraz wycieczka po części biurowej i hali produkcyjnej placówki. Wcześniej gospodarze obiektu odebrali wiele gratulacji i życzeń, wśród których najczęściej powtarzało się jedno: jak najwięcej inwestorów i przedsiębiorców.

Wartość wszystkich inwestycji wykonanych w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej (TSI) to 56 mln zł. Dzięki nim Turek wysunął się na czoło wielkopolskich samorządów sprzyjającym dużej i małej przedsiębiorczości. W subregionie konińskim nie ma obecnie lepiej przygotowanych terenów inwestycyjnych niż tereny TSI.

Równie wielkim sukcesem jak samo dokonanie tak potężnych inwestycji, było zdobycie na nie ponad 36 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Bez tego wsparcia wykonanie zadań byłoby bardzo trudne. Zdobycie dofinansowania to efekt kilkuletniej pracy zespołu pracowników Urzędu Miejskiego w Turku, którzy oprócz wielu gratulacji i podziękowań, otrzymali także nagrodę finansową.

reklama

Mamy świadomość, że to koniec jednego dzieła, a równocześnie początek drugiego, równie ważnego – poszukiwania przedsiębiorców i inwestorów. Dziś się cieszymy, ale wiemy, że to nie koniec drogi, że przed nami kolejne wyzwania. Dopiero przyciągnięcie inwestorów, nowe fabryki w strefie, nowe firmy w inkubatorze, nowe miejsca pracy dla turkowian, będą oznaczały sukces tych inwestycji – powiedział do zgromadzonych Burmistrz Zdzisław Czapla.

Ł. Maciejewski 

Podobne artykuły

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa...

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa Koloni....

21 maj.
Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

6 mrz.

"Niezwykły tydzień" - sprawozdanie z pobytu w...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama