poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku
 

O kolejnych etapach realizacji inwestycji polegającej na budowie elektrowni na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej w Turku, rozmawiali dzisiaj tj. 2 września 2020 r., przedstawiciele firmy K Green Japan Sp. z o.o. oraz władze Miasta.

Piotr Piela i Eliza Klonowska z K Green Japan Sp. z o.o. spotkali się w Urzędzie Miejskim w Turku z burmistrzem Romualdem Antosikiem, Joanną Misiak-Kędziorą - Zastępcą Burmistrza Turku ds. gospodarczych oraz Anną Szczepocką - radcą prawnym Urzędu Miejskiego. Zebrani omówili aktualne etapy powstawania inwestycji.

reklama

Projekt budowy elektrowni realizowany jest zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Firma K Green Japan Sp. z o.o. złożyła w Urzędzie Miejskim w Turku raport oddziaływania na środowisko, który musi być zaopiniowany przez instytucje zewnętrzne, takie jak m.in. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jeszcze we wrześniu projekt budowy zostanie złożony w Starostwie wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, natomiast na przełomie października i listopada planowane są konsultacje społeczne z mieszkańcami Turku.

Przypomnijmy, że uruchomienie zakładu planowane jest na wrzesień 2023 roku.

materiał prasowy nadesłany


 

Podobne artykuły

Budowa elektrowni gazowej w Turku. Dziś...

Budowa elektrowni gazowej w Turku. Dziś startują...

11 lt.
Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

21 st.
Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama