środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy elektrowni Kawasaki w TSI

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy elektrowni Kawasaki w TSI
 

W czwartek 3 października w Urzędzie Miasta Turek doszło do pierwszego spotkania roboczego związanego z inwestycją firmy Kawasaki Heavy Industries w naszym mieście. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora a także Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

W ramach spotkania określono ramy czasowe poszczególnych etapów realizacji budowy elektrowni gazowej przez koncern Kawasaki Heavy Industries oraz zaznajomiono przedstawicieli ministerstwa i ŁSSE z podstawowymi założeniami tejże inwestycji. W spotkaniu brali także udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. 

reklama

„Dzisiejsze spotkanie było już spotkaniem roboczym, gdzie wymieniliśmy się szczegółami odnośnie tego projektu, wszystkimi punktami krytycznymi i elementami, którymi możemy sobie wspólnie pomóc przy realizacji tego projektu” – wspomniał Piotr Piela przedstawiciel japońskiego inwestora. Jak zaznaczył Piela: „Wynik aukcji mocy (jesień 2020 rok przyp. red) będzie decydował ostatecznie o tym czy ten projekt powstanie czy nie. Z naszej strony (..) podejmowane są wszystkie starania by do tego projektu być jak najlepiej przygotowanym. Aby nasza oferta na rynku mocy była jak najbardziej atrakcyjna i została wybrana przez operatora systemu przesyłowego”.

Do realizacji inwestycji pozytywnie i z nadzieją odniósł się  biorący udział w spotkaniu Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE. „Nasz przyjazd tutaj wynikał z tego, że chcieliśmy sprawdzić czy ten projekt kwalifikuje się do pomocy publicznej. Dowiedzieliśmy się też o innych projektach. to dobrze rokuje. (..) Ten projekt jest też takim projektem bardzo przyszłościowym„ - podsumował dzisiejsze spotkanie Marek Michalik. 

reklama

Przedstawiciel strony rządowej w osobie Łukasza Gałczyńskiego, Zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Inwestycji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, zaznaczył duży potencjał w energetyce wytwarzanej z gazu ziemnego.

Jak wspomniał burmistrz Antosik, dzisiejsze spotkanie to w głównej mierze obopólne wsparcie na tak wczesnym etapie realizacji inwestycji wszystkich zainteresowanych podmiotów powstaniem pierwszej w Polsce elektrowni firmy Kawasaki Heavy Industries. 

Przypomnijmy, Firma Piela Business Engineering - Piela Sp. z o.o. wraz z inwestorem japońskim firmą Kawasaki Heavy Industries planuje do 2022 wybudować pierwszą z wielu planowanych w europie elektrowni gazowych o mocy do 600MW. Całość inwestycji ma wynieść 1 mld złotych. W tym celu miasto przekazało działkę o powierzchni 7ha w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. 

Podobne artykuły

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

03-09-2020
Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

12-09-2019
Spółka zapłaciła za grunt w strefie

Spółka zapłaciła za grunt w strefie

04-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama