czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Misiowe talenty

Misiowe talenty
 

W piątkowe przedpołudnie, 23 listopada 2012 r. korytarze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku wypełniły się niezwykle utalentowanymi dziećmi z powiatu tureckiego. Okazją do wizyty w murach książnicy była uroczystość rozstrzygnięcia siódmej już edycji konkursu plastycznego, który ze względu na dwie duże prestiżowe imprezy sportowe (EURO 2012 w Polsce oraz Igrzyska Olimpijskie w Londynie) został zorganizowany pod hasłem "Miś Sportowiec".

Cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z terenu powiatu turkowskiego. Należy, zgodnie z tematem, namalować misia bądź misie wyłącznie przy użyciu dowolnego rodzaju kredek. I tym razem uczestnicy nie zawiedli. Nadesłano blisko 400 prac plastycznych, spośród których Jury mogło wybrać jedynie 16 najlepszych z podziałem na kategorie wiekowe i środowiskowe.

reklama

Dnia 16 listopada, po trwającej kilka godzin ocenie kolorowych wizerunków misiów uprawiających przeróżne sporty, udało się wyłonić laureatów. W kategorii miasto Turek wśród nagrodzonych znaleźli się: Iga Wiercińska (3 lata) z Przedszkola Samorządowego nr 7 oraz trójka dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi - Stanisław Nawrot (4 lata), Lena Gradzik (5 lat) i Julia Modrzejewska (6 lat), natomiast wyróżnienia trafiły do: Martyny Janowskiej (3 lata) z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Julii Łukasik (4 lata) z Niepublicznego Przedszkola "Magiczna Chatka", Piotra Cieślaka (5 lat) z Przedszkola Samorządowego nr 3 i Julity Ograbek (6 lat) z Przedszkola Samorządowego nr 7. W kategorii powiat turecki Jury nagrodziło: Nadię Kowalską (3 lata) z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Jakuba Kubackiego (4 lata) i Marcina Gajora (5 lat) z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie oraz Klaudię Ignasiak (6 lat) z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Aleksandra Nowakowska (3 lata) i Maria Krawczyk (4 lata) z Gminnego Przedszkola w Malanowie, Julia Danisz (5 lat) z Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie, a także Patrycja Kokoszko (6 lat) z Gminnego Przedszkola w Brudzewie. Tak duża ilość pięknie wykonanych misiów skłoniła Komisję Konkursową do przyznania dodatkowych wyróżnień dla: Miłosza Wdowińskiego (4 lata) z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku, Marcela Bartosika (5 lat) z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku, Wiktorii Janiszyn (4 lata) z Przedszkola Samorządowego w Tuliszkowie oraz dwóch pięciolatek z Oddziału Przedszkolnego SP w Dziadowicach - Wiktorii Tołoczko i Julii Nowickiej.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczali aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa, którzy tuż przed odczytaniem protokołu konkursu wystapili w przedstawieniu zatytułowanym "Małe co nieco tygryska". Radość z oglądania czerpały zarówno dzieci, jak i rodzice, opiekunowie, którzy z nimi przybyli na uroczystość. Aktorzy w zabawny sposób przekazali dzieciom niezwykle istotne elementy codziennego życia takie jak potrzeba zdrowego odżywiania, aktywnego wypoczynku czy też dbania o czystość i higienę osobistą.

Emilia Kaźmierczak

Ewelina Grabowska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO...

Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO MIEJSCE KREATYWNEGO ROZWOJU!

13 maj.
Listy do redakcji: Czas stworzyć klimat do...

Listy do redakcji: Czas stworzyć klimat do rozwoju powiatu

28 mrz.
Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci...

Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy...

2 mrz.
Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem...

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim

1 lt.
O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad...

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czyli...

29-09-2023
3, 2, 1… W Turku i powiecie ruszył nowy rok...

3, 2, 1… W Turku i powiecie ruszył nowy rok szkolny

05-09-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama