środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Konkurs w klimacie Mehoffera

Konkurs w klimacie Mehoffera
 

Już po raz szósty - 8 grudnia 2012r. w Gimnazjum nr 1 w Turku odbył się finał konkursu „Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło”. W tegorocznej edycji wzięło udział 6 szkół: 3 gimnazja i 3 szkoły średnie, w tym uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Jutrosinie.

Celem imprezy było poszerzenie wiedzy na temat wybitnego twórcy, ale nie tylko w kontekście jego prac turkowskich, lecz także innych miejscach w Polsce w tym: Krakowie, Lwowie i wspomnianym Jutrosinie.

reklama

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, która miała miejsce 7 grudnia w Muzeum Rzemiosła Tkackiego przyznano nagrody za prace plastyczne nadesłane i dostarczone wcześniej. Najlepsze obrazy tematycznie związek z kościołem NSPJ w Turku przygotowali: Adrianna Bartosik z Gimnazjum nr 2, Monika Buchelt Gimnazjum nr 1, Hanna Zyber z Gimnazjum w Jutrosinie. Wyróżnienia wręczono: Weronice Jońskiej z Gimnazjum nr 1 i  Kindze Gostyńskiej z ZSR w Kaczkach Średnich. W części drugiej uczniowie, zmagali się z testem wiedzowym i wykonywali zadania drużynowe.

Jak stwierdził Dyrektor Muzeum w Turku – p. Bartosz Stachowiak, przewodniczący jury i autor zadań, poziom wiedzy uczniów był na bardzo wysokim poziomie. O zajętych miejscach decydowały różnice pojedynczych punktów. W ostatecznym podsumowaniu pierwsze miejsce zajął Kacper Kolenda z I LO w Turku, drugie i trzecie lokaty przypadły uczniom Gimnazjum nr 1: Karinie Strzelińskiej i Michałowi Zielińskiemu. Jeden punkt zadecydował także o tym, że to drużyna Gimnazjum nr 1, w której oprócz wyżej wymienionych szkołę reprezentowała Martyna Sylwestrzak, okazała się najlepszą i w nagrodę otrzymała odtwarzacz dvd.

Impreza, której głównymi organizatorami było I LO i Gimnazjum nr 1 nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie radnego Radosława Idzikowskiego reprezentującego Komitet Osiedlowy nr 3 i Burmistrza Miasta Turek.

Beata Grzelka

Konkurs w klimacie Mehoffera

Podobne artykuły

Mikołajkowe spotkanie u Miłośników Dziejów i...

Mikołajkowe spotkanie u Miłośników Dziejów i...

z dzisiaj
Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja...

Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja do...

9 sierp.
Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami...

Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami w...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama