Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Z mikołajkową wizytą w szpitalu

Z mikołajkową wizytą w szpitalu
 

W minionym tygodniu - z racji "mikołajek" - wiele osób oczekiwało na prezent, więc w rolę darczyńców wpisały się także osoby działające w Ogólnopolskiej Organizacji "Kwiat Kobiecości", która przeprowadziła na terenie całej Polski akcję "Święty Mikołaj 2012". Upominkami obdarowana została również część pań przebywających w SP ZOZ w Turku.

Grudniowy, przedświateczny czas mało kto chciałby spędzać w szpitalu. Humory osobom poświęcającym czas np. na podratowanie swego zdrowia poprawić może jednak podarek, okolicznościowy prezent. Tym tropem poszła właśnie Fundacja „Kwiat Kobiecości” – Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która objęła zasięgiem akcji "Święty Mikołaj 2012" również turkowską placówkę medyczną. Działanie to dotyczy zazwyczaj oddziałów onkologicznych, lecz w przypadku naszego miasta obdarowane zostały pacjentki na oddziałach ginekologicznym i położniczym. Kobiety w miniony piątek odebrały podarki z rąk wcielającej się w rolę Mikołaja Katarzyny Niemiry-Kropidłowskiej, na co dzień również mieszkanki Turku. Koordynatorka działań Organizacji na terenie woj. wielkopolskiego przekazała paniom paczki, w których znalazły się głównie – jakże potrzebne każdej przedstawicielce płci pięknej – kosmetyki.

reklama

"Kwiat Kobiecości" jest organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy. Fundacja skupia się zarówno na propagowaniu działań profilaktycznych i edukacyjnych, jak i udzielaniu wsparcia kobietom zmagającym się z chorobą.

AW

Podobne artykuły

Tegoroczna Magia Świąt w Turku w wersji...

Tegoroczna Magia Świąt w Turku w wersji on-line. Już...

05-12-2020
Wideo: Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem w...

Wideo: Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem w...

03-12-2020
Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie...

Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie Miasta....

13-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama