piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

W Kole wydali folder, a Turek dopłacił

W Kole wydali folder, a Turek dopłacił
 

Jak wiadomo, mało który samorząd obecnie może pozwolić sobie na rozdawnictwo pieniędzy na lewo i prawo, więc - na szczęście - co jakiś czas któryś z radnych postanowi obejrzeć wydatkowane złotówki z każdej strony i z kantu. Przykładowo podczas  XXIII sesji Rady Miejskiej okazało się, że Tomasza Kwaśnego zaniepokoiło to, że Turek partycypował w kosztach wydania folderu szkoły, która nawet nie leży w obrębie naszego powiatu.

Jak wiadomo w Kole funkcjonuje Zespół Szkół Plastycznych i właśnie to, że w pewien sposób działania tej placówki oświatowej wsparł Turek zastanowiło radnego Kwaśnego. – Mam takie zapytanie. Niedawno wyszedł taki jubileuszowy folder z pracami Szkoły Plastycznej w Kole. To było współfinansowane przez miasto Turek. Chciałbym się dowiedzieć, jaki był cel tego współfinansowania, jaka kwota i z jakich środków budżetowych to zostało wydatkowane? – pytał Tomasz Kwaśny.

reklama

Wywołany do odpowiedzi Zdzisław Czapla uznał, że najlepiej powody takich, a nie innych wydatków wyjaśni Mirosław Mękarski. Z-ca burmistrza poinformował samorządowców, że mamy do czynienia ze swego rodzaju offsetem, barterem: – Młodzież z Liceum Plastycznego w Kole brała udział w Dniach Mehoffera, uczestniczyła w plenerach, a dzięki temu powstały prace plastyczne, malarskie. Umówiliśmy się w ten sposób, że nie zapłacimy im za to, że brali udział, ale przekażemy kwotę na wspomniany album, na tę broszurę. Za to oni jeszcze umieszczą na tym nasze logo i będą nas chwalić w różnych instytucjach, które brały w tym udział. W tym przedsięwzięciu uczestniczyły wszystkie licea plastyczne z całej Polski, odbyło się ono pod patronatem Ministerstwa Kultury i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. (…) Mieliśmy dwukrotnie plenery i mamy ponad 30 prac z tych plenerów.

Jak wskazał burmistrz Mękarski, kwota o którą dopytywał radny Kwaśny to 3 000 zł i pochodzi ona ze środków budżetowych, przeznaczonych na promocję.

AW

W Kole wydali folder, a Turek dopłacił

Podobne artykuły

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza....

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza. Ruszają...

11 maj.
Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018
Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama