niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ogólniak w górę, traci ZST. Nowy ranking szkół

Ogólniak w górę, traci ZST. Nowy ranking szkół - Źródło: sxc.hu / Yaroslav B
Źródło: sxc.hu / Yaroslav B 

Już niebawem laba zimowych ferii opustoszy korytarze placówek edukacyjnych. Kadry niektórych szkół mogą rozpoczynać je w lepszych humorach, inne w nieco gorszych - wszystko za sprawą wyników XV Jubileuszowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, które poznaliśmy w czwartek 10 stycznia.

Najlepszymi szkołami A.D. 2013 według "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" są wrocławskie LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej oraz Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina. Turkowskie szkoły może i nie znalazły się na szczytach zestawień, ale na pewno powody do zadowolenia może mieć chociażby dyr. Lech Zielony, a także kadra i uczniowie turkowskiego ogólnika. I LO im. Tadeusza Kościuszki w zaprezentowanej grupie 100 liceów ogólnokształcących w województwie wielkopolskim figuruje na 35 miejscu. W roku ubiegłym szkoła plasowała się na 44 pozycji (2011r. - 25 miejsce). Wychodząc poza województwo widzimy, iż szkoła w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2013 uplasowała się na pozycji 404 (na 500 najlepszych szkół ukazanych w zestawieniu). W roku ubiegłym turkowski ogólniak zajmował lokatę nr 466, w 2011 było to 386 miejsce.

reklama

Ze skoku w rankingach niestety nie może cieszyć się dyr. Mariusz Seńko. W wojewódzkim zestawieniu technikum w Zespole Szkół Technicznych znajdziemy na miejscu nr 89 (na 100 ukazanych w rankingu). W ubiegłym roku była to pozycja nr 33. Z kolei w roku 2011 zestawienie liczyło 50 wielkopolskich techników, ale turkowskie nie znalazło się wśród nich. Szkoły nie dostrzeżemy w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2013 (miejsce poza czołową 250-tką).

W wynikach XV Jubileuszowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych nie figuruje Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.

Dziennik „Rzeczpospolita” oraz "Perspektywy" przygotowując zestawienia brały pod uwagę takie czynniki, jak: sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką. Gwoli ścisłości - w przypadku szkół technicznych kryteria oceny były nieco inne, gdyż tam pojawia się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych.

AW
Źródło: www.rp.pl / www.perspektywy.pl

reklama

Podobne artykuły

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

07-05-2019
Kobiece święto piękności. V edycja pokazu...

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu Pretty Woman

08-03-2018
Ferie z Techniką 2018

Ferie z Techniką 2018

23-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama