sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Broniszewski w trójce najlepszych polskich wójtów

Broniszewski w trójce najlepszych polskich wójtów - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

Gazeta Prawna podała dziś ranking najlepszych włodarzy i samorządów w Polsce. „Brąz” w kategorii Najlepszy Wójt przypadł Mirosławowi Broniszewskiemu – wieloletniemu zarządzającemu gminy Przykona. Z kolei wśród najlepszych miast do 100 tys. mieszkańców II miejsce zajął Uniejów.

Redakcja Gazety Prawnej w dzisiejszym wydaniu (tj. z dnia 23 stycznia) rozstrzygnęła ogólnopolski ranking „Perły Samorządu”. Jedną z kategorii był wybór 15 najlepszych wójtów polskich gmin. Oceny dokonano nie na podstawie danych statystycznych, lecz poprzez analizę odpowiedzi na ankiety wysłane do miast i gmin.

reklama

Jak podaje redaktor prowadząca, Zofia Jóźwiak, redakcję interesowało co rzeczywiście włodarze i gminy robią dla swoich mieszkańców, aby ułatwić im kontakty z urzędem i ulepszyć życie na danym terenie. Na ankiety odpowiedziało jedynie 10 proc. samorządów.

Rządzący miastami i gminami otrzymali po 19 pytań. Oceniane były m.in. długotrwałe rządy (2 pkt. za każdą kadencję - rekordziści piastują funkcję wójta już 6. kadencję!), aktywną działalność w organizacjach korporacyjnych, funkcje organizacjach samorządowych, wdrożenie esemesowego systemu ostrzegania, możliwość załatwienia formalności za pośrednictwem Internetu. Liczyła się również dostępność i przyjazność urzędów dla mieszkańców, chociażby poprzez profil urzędu portalach społecznościowych.

Mieszkańcy powiatu tureckiego nie powinni być zaskoczeni, że to właśnie wójt gminy Przykona, zajął III miejsce w kategorii „Najlepszy Wójt”, osiągając wynik 33 pkt. Broniszewski został wyprzedzony przez wójta gminy Korycin (37 pkt.) i wójta gminy Popielów (36 pkt.).

W wywiadzie udzielonym GP, Mirosław Broniszewski podkreśla, że ważne są dla niego najlepsze wzorce pochodzące z Wielkopolski, chwaląc się jednocześnie licznymi dokonaniami w zakresie usprawnienia infrastruktury drogowej i wodno-ściekowej. Broniszewski widzi także ogromną szansę w utworzonej kilka lat wcześniej strefie ekonomicznej, a także mówi o przydatności wdrażanego esemesowego systemu ostrzegania, chociażby do promocji imprez sportowo-kulturalnych.

reklama

Z kolei pytania dla samorządów podzielone zostały na 3 kategorie: inwestycje infrastrukturalne, turystykę, sport i rekreację oraz ochronę środowiska. Uniejów zajął II miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców z wynikiem 61 pkt. Wyprzedzony został jedynie przez Aleksandrów Łódzki, który zdobył aż 80 punktów.

MD

Podobne artykuły

Dobre zmiany dzięki funduszom z UE. Burmistrz...

Dobre zmiany dzięki funduszom z UE. Burmistrz Gebler...

31-12-2021
Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z...

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z Kaczek...

02-12-2021
Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z...

Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z Edytą...

10-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama