niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Babci i Dziadka z piosenką

Dzień Babci i Dziadka z piosenką
 

Ukraina (Hej sokoły), Gdybym miał gitarę i Marianna– to tytuły piosenek, które we wtorkowe popołudnie zabrzmiały w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Wspólnego wykonania popularnych szlagierów podjęli się seniorzy, spotykający się w ramach bibliotecznego Programu 50+.

Dzień Babci i Dziadka można obchodzić w sposób różnoraki – jak chociażby wybrać się na szkolną akademię i wysłuchać występów ukochanych wnucząt. Jednak biblioteka publiczna w Turku zaproponowała dziadkom i babciom nieco odmienny od sztampowego pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia, proponując im udział we wspólnym śpiewaniu. Seniorom akompaniowali, na akordeonie i saksofonie, profesjonalni muzycy.

reklama

Choć początkowo seniorzy nieco nieśmiało podejmowali pierwsze słowa znanych piosenek, to wspólne śpiewanie trwało prawie 2 godziny. W tym czasie uczestnicy programu 50+ wykonali takie utwory jak:, Biały Mis, Marianna, Powiedz stary, gdzieś ty był, Mały, biały domek czy też Takie ładne oczy. W przerwach między utworami zaprzyjaźnieni z biblioteką uczniowie gimnazjum nr 1 i ZST z Turku odczytali popularne wiersze, którymi bohaterami są dziadkowie i babcie. Na seniorów czekały także małe upominki, filcowe kwiaty wykonane przez podopiecznych Grażyny Jusewicz, uczniów szkoły Podstawowej nr 1.

Podobne artykuły

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

11 mrz.
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11-04-2020
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

04-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama